Hangsúlyozta azonban: nem tartja szükségesnek, hogy az úgynevezett tartalékalap és a népjóléti alap eszközeiből fordítsanak a piac támogatására. Nem zárta viszont ki, hogy az energiahordozókból származó bevételekből költsenek e célra, s azt mondta, hogy a jelen körülmények között szünetet tartanak bizonyos adónemek csökkentésében. Hozzátette: a kormány a pénzpiacon jelentkező nehézségek megoldására egyre több hosszú lejáratú forrást juttat a piacra.
Az orosz kormányfő kijelentette, hogy a jelenlegi kőolajárak Oroszország számára "kényelmesek", mivel Moszkva azt tartja optimálisnak, ha az árak egyfelől fedezik a termelők ráfordításait és beruházásait, másfelől azonban nincsenek negatív hatással a világgazdaság, és ezen belül az orosz gazdaság fejlődésére. (Szakértői becslések szerint az orosz gazdaságnak akár a hordónként 35 dolláros ár is elegendő, mások viszont arra mutattak rá, hogy a hamarosan elfogadandó költségvetés 70 dolláros ár esetén már hiányt mutatna.)
Putyin elmondta, hogy a kőolaj- és földgáz-ágazatban 2010-ben újabb adócsökkentéseket tervez végrehajtani a kormány.
Hangsúlyozta: Moszkva továbbra sem hoz politikai indíttatású döntéseket a partnereihez fűződő gazdasági kapcsolatokban. Bizonyos kiélezett, vagy akár válságosnak is tekinthető politikai események ellenére nem lesz változás az orosz gazdaság fejlesztési modelljében. A piac nem zárul be a külföldiek előtt, "nem lesz mobilizációs jellegű gazdasági modell", s a kormány célnak tekinti a beruházások útjában álló intézményes akadályok elhárítását, a piaci verseny fejlesztését, az infrastruktúra korszerűsítését, és az energiafelhasználás szempontjából a mainál jóval hatékonyabb gazdaság építését.