A miniszterelnök szerint a munkanélküliség 7 százalékra csökkent, a reáljövedelmek pedig 5,1 százalékkal nőttek.
Bejelentette, hogy az egészségügy és az oktatás területén működő cégeket 2020-ig mentesítik a nyereségadótól, s elmondta, hogy hasonló intézkedést bevezettek már az értékpapírok eladására is, azzal a feltétellel, ha ezek meghatározott ideig voltak az eladó tulajdonában.
Putyin nyomatékosan hangsúlyozta: Oroszország ezután a költségvetési bevételeket nem a kőolaj- és földgázeladásból szándékozik növelni, hanem a gazdaság többi ágazatából. Rámutatott, hogy az energiahordozók eladásából származó bevételek igen jelentősek, s ez lehetővé teszi a fejlődéssel összefüggő és a szociális problémák megoldását. Elmondta, a költségvetés összeállításánál a kőolaj-árakra vonatkozó előrejelzésekhez képest lényegesen kevesebbel, a kiadási oldalon pedig még ennél is kevesebbel számolnak.
Oroszország kész arra, hogy külföldi pénzintézetek résztulajdonosokká legyenek a vezető orosz bankokban - mondta Putyin. Hozzátette: Moszkva számít rá, hogy a külföldi befektetők részt vesznek az oroszországi infrastrukturális - elsősorban az útépítési - beruházásokban. Magánbefektetésekre is számít az ország ezen a területen, kész koncessziókat kiadni, s a vonatkozó jogszabályokat ennek megfelelően módosították már - mondta.
Hangsúlyozta: a potenciális oroszországi befektetőknek azt a célt kell követni, hogy az ország területén hozzanak létre gyártókapacitásokat olyan termékek előállítására, amelyek versenyképesek a világpiacon.
A szocsi fórumon, ahol 52 oroszországi régió és 32 állam gazdasági szereplői találkozhatnak, a Rosztehnologii állami korporáció és a Boeing szerződést írt alá pénteken 50 darab Boeing-737 típusú repülőgép szállításáról az Aeroflotnak, és a szerződésben további 15 repülőgépre szóló opció is szerepel.
A Rosztehnologii emellett 800 millió dollár értékben két befektetési alap létrehozásáról írt alá szerződést az Egyesült Arab Emírségekben székelő Gulftainer Company és a Damas Holding vállalattal.
A moszkvai magyar nagykövetség kereskedelmi képviseletének ismeretei szerint magyar vállalatok nem vesznek részt az idei, IX. Nemzetközi Beruházási Fórumon.
Csőzik István, a képviselet vezetője elmondta: úgy véli, a magyar cégeknek számos lehetőségük nyílna Szocsiban, elsősorban az infrastruktúra területén. A város szinte minden nagy építkezésnél némileg le van maradva, míg a 2014-es téli olimpiára és paralimpiára való felkészülésben, a sportlétesítmények építésével jól halad.
MTI