2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Bundesligában a VFB Stuttgart vezette be elsőként a Balanced Scorecard módszert, a kiegyensúlyozott mutatószámrendszerre épülő irányítási koncepciót. Szabics Imre csapata üzleti törekvéseivel is a Bundesliga élenjáró egyesülete.

A VfB Stuttgart labdarúgó csapatát az elmúlt évtizedben a magyar szurkolók kiemelt figyelme övezi, hiszen nem olyan régen még Lisztes Krisztián játszott itt, manapság pedig Szabics Imre szerepel hétről-hétre a csapatban.

Az elmúlt években a Stuttgart szereplése a német [ajanlo=73][igazitas=left/] bajnokságban látványos sikertörténet volt, hiszen míg három évvel ezelőtt a Félix Magath által irányított csapat a kiesés ellen küzdött, addig ma egyenrangú ellenfele a Bajnokok Ligája olyan sztáralakulatainak, mint a Manchester United vagy a Roman Abramovics dollármillióival megerősített Chelsea. Nem véletlenül emeljük ki az előbb említett gazdag és tőkeerős egyesületeket, hiszen a Stuttgart gazdasági lehetőségei messze elmaradnak tőlük. Akkor mégis, mi állhat a sikerek hátterében?

Már sok sportszakmai elemzés látott napvilágot arról, hogy Félix Magath hogyan alakított ki eredményes csapatot a kiesés ellen küzdő Stuttgartból, és hogyan emelt ki olyan tehetségeket, mint Kevin Kuranyi vagy Andreas Hinkel. Azonban arról kevesen szólnak, hogy milyen munkát végzett mindeközben a klub vezetése.

A Stuttgart irányításában jelentős fordulatot hozott, amikor a labdarúgó csapat elnökévé választott Erwin Staudt kiemelt céljai között jelölte meg a klubon belüli szakszerű menedzsment kialakítását. A németországi IBM vezetői székéből érkező Staudt két fontos döntést hozott: az egyik az üzleti életben sikeres vezetők bevonása a klub irányításába, a másik a vállalatok irányításában széles körűen elterjedt Balanced Scorecard mutatószám-rendszer kialakítása volt.

A Balanced Scorecard kialakítása úttörő kezdeményezésnek tekinthető a labdarúgás világában, mert a Vfb Stuttgart volt az első klub a Bundesliga élcsapatai között, aki ezt, a vállalatok irányításában egyre inkább elterjedő megközelítést alkalmazta. A klub a Balanced Scorecard kialakítására a stuttgarti egyetem magyar származású professzorát, Horváth Pétert, illetve az általa alapított és képviselt cégcsoportot, a vezetési és informatikai tanácsadással foglalkozó Horváth & Partners-t kérte fel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!