Elsősorban a kelet- ázsiai országok polgárai gondolják úgy, hogy számukra a pénz napjainkban fontosabb, mint korábban volt, e téren Dél-Korea, Japán és Kína vezet az igenek egyaránt 84 százalékos válaszadási arányával, míg mögöttük India áll 78 százalékkal.
Szintén ugyanezen országok lakói vélik úgy, hogy a pénz a személyes sikerek legfőbb mutatója: Kína és Dél-Korea 69 százalékos, míg India 67 százalékos és Japán 63 százalékos aránnyal áll a lista élén. Mindkét listán az élvonalban szerepel Oroszország és Törökország is - olvasható az Ipsos és a Reuters News közleményében.
Azon országok listáját, amelyeknek a polgárai legkevésbé gondolják úgy, hogy számukra a pénz fontosabb korábban, mint régebben, Hollandia vezeti 50 százalékos aránnyal, míg Mexikó 52 százalékos, Németország 54 százalékos és Nagy-Britannia 56 százalékos aránnyal áll mögöttük.
Kanadában mindössze 27 százalékos, Mexikóban és Svédországban 28 százalékos, míg Hollandiában 29 százalékos arányban gondolják úgy, hogy a pénz tekinthető a személyes sikerek fokmérőjének.
Magyarország mindkét tekintetben a középmezőnyben foglal helyet, a válaszadók 58 százaléka gondolja úgy hogy a pénz fontosabbá vált az életében, az 53 százalékos többség azonban nem a pénzt tekinti a siker értékmérőjének.
A közvélemény-kutatást 2009. november 4-e és 2010. január 13-a között végezték, 23 országban, amelyek a világ GDP-jének 75 százalékát reprezentálják. A felmérés során 24 ezer 18 év feletti állampolgárt kérdeztek meg - olvasható a közleményben.
MTI