A Széchenyi Kártyát 2002-ben közösen indította a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. A mikro-, kis- és középvállalkozások számára kialakított állami kamattámogatású, a Garantiqa Hitelgarancia Zrt.-én keresztül állami viszontgaranciával bíró hitelkonstrukció célja, hogy a legalább már egy éve működő cégek egyszerűsített eljárással szabad felhasználású, a likviditási problémáikat kezelő hitelhez jussanak.
A Széchenyi Kártya lényegében egy bankkártya és egy folyószámla-hitelkeret kombinációja, amelyhez az állam kamattámogatást nyújt. A felhasználása rugalmas, a vállalkozás arra használhatja, amire szüksége van, beleértve a forgóeszközök hitelezését is.
Az UniCredit Bank csatlakozásával jelentősen bővültek a Széchenyi Kártya használatát tervező vállalkozások lehetőségei. Amellett, hogy a kártyát már a bank országos hálózatának 133 fiókjában is igényelhetik, az UniCredit különleges kedvezménycsomagot kínál az újonnan csatlakozóknak.
Az UniCredit kisvállalati devizaszámla-csomagja olcsóbbá és gyorsabbá teszi az euróalapú átutalásokat és elszámolásokat. A kisvállalati devizaszámla-csomag így nem csak átfogó számlavezetési szolgáltatásokat, hanem költséghatékony, időtakarékos és kényelmes bankolást kínál a nemzetközi kapcsolatokban.
„Csatlakozásunkkal a Széchenyi Kártya ’rakétája” új hajtóművet, gyorsító egységet kapott − mondta Patai Mihály. − Az eredmények már néhány hónapon belül láthatóak lesznek. Ezzel azonban nem merül ki együttműködésünk a KA-VOSZ-szal. Terveink szerint a Széchenyi Kártya Program további termékei közül a beruházási hitel, az önerő-kiegészítő hitel és a támogatást kiegészítő hitelkonstrukciók 2011 őszi bevezetésével segítjük a továbbiakban is a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások megerősödését és térnyerését a magyar gazdaságban”.
mfor.hu