2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az UniCredit Bank csatlakozásával az eddig is sikeres Széchenyi Kártya Programhoz, új lehetőségek nyílnak a vállalkozások előtt. Az UniCredit a kisvállalatok export-importtevékenységét is segíti a számukra kidolgozott kisvállalati devizaszámla-csomaggal - jelentette be Patai Mihály, a bank elnök-vezérigazgatója csütörtökön.

A Széchenyi Kártyát 2002-ben közösen indította a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. A mikro-, kis- és középvállalkozások számára kialakított állami kamattámogatású, a Garantiqa Hitelgarancia Zrt.-én keresztül állami viszontgaranciával bíró hitelkonstrukció célja, hogy a legalább már egy éve működő cégek egyszerűsített eljárással szabad felhasználású, a likviditási problémáikat kezelő hitelhez jussanak.

A Széchenyi Kártya lényegében egy bankkártya és egy folyószámla-hitelkeret kombinációja, amelyhez az állam kamattámogatást nyújt. A felhasználása rugalmas, a vállalkozás arra használhatja, amire szüksége van, beleértve a forgóeszközök hitelezését is.

Az UniCredit Bank csatlakozásával jelentősen bővültek a Széchenyi Kártya használatát tervező vállalkozások lehetőségei. Amellett, hogy a kártyát már a bank országos hálózatának 133 fiókjában is igényelhetik, az UniCredit különleges kedvezménycsomagot kínál az újonnan csatlakozóknak.

Az UniCredit kisvállalati devizaszámla-csomagja olcsóbbá és gyorsabbá teszi az euróalapú átutalásokat és elszámolásokat. A kisvállalati devizaszámla-csomag így nem csak átfogó számlavezetési szolgáltatásokat, hanem költséghatékony, időtakarékos és kényelmes bankolást kínál a nemzetközi kapcsolatokban.

„Csatlakozásunkkal a Széchenyi Kártya ’rakétája” új hajtóművet, gyorsító egységet kapott − mondta Patai Mihály. − Az eredmények már néhány hónapon belül láthatóak lesznek. Ezzel azonban nem merül ki együttműködésünk a KA-VOSZ-szal. Terveink szerint a Széchenyi Kártya Program további termékei közül a beruházási hitel, az önerő-kiegészítő hitel és a támogatást kiegészítő hitelkonstrukciók 2011 őszi bevezetésével segítjük a továbbiakban is a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások megerősödését és térnyerését a magyar gazdaságban”.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!