2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szerdán kezdődik és vasárnapig tart a 42. davosi Világgazdasági Fórum. A svájci üdülőhelyen évente megrendezett találkozón a világgazdaság aktuális helyzetéről cserélnek eszmét vezető politikusok, gazdasági szakemberek.

Az idei davosi fórum hivatalos témamegjelölése "A nagy átalakulás: új modellek kialakítása". A konferencia honlapjának összefoglalója szerint mind rövid, mind hosszú távon nagy átalakulás előtt áll a világgazdasági rend. Rövid távon arra kell figyelni, hogy a fejlett piacok hogyan csökkentsék eszközállományukat, hogy az ne taszítsa őket recesszióba, illetve, hogy a fejlődő piacok hogyan mérsékeljék az inflációt, és miként kerüljék el buborékok kialakulását. Hosszú távon a világ népességszámának növekedése, illetve a technológiai forradalom alakítja át a társadalmi értékrendet, az erőforrás-igényeket, illetve a technológiai fejlődést. A fórum szervezői kiemelik: egyik időtávon sem léteznek még azok a modellek, amelyek mentén meg lehet érteni ezeket a változásokat.
Klaus Schwab, a konferencia alapítója és vezérigazgatója kiemelte: "a kapitalizmus - jelenlegi formájában - nem illik a minket körülvevő világhoz. Nem értettük meg a 2009. évi pénzpiaci válság tanulságait. Sürgősen szükség van egy világgazdasági átalakulásra, aminek a társadalmi felelősségérzet világgazdasági szintű ismételt elismerésével kell kezdődnie".

Az idei ötnapos tanácskozás legfontosabb témája nyilvánvalóan a világgazdaságban, illetve Európában jelenleg érzékelhető feszültségek lesznek - mondta el Antalóczy Katalin, a Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa az MTI megkeresésére. A kutató szerint kézenfekvő, hogy az eurózóna súlyos problémái és annak lehetséges megoldása, illetve általában véve az európai integráció kérdései lehetnek a konferencia fő témái. Szélesebb körben pedig szóba kerülhetnek a világgazdaság egyensúlytalanságai, az amerikai-kínai viszony. 

A világgazdasági fórumot szerdán Angela Merkel német kancellár nyitja meg. Jelen lesz közel 40 ország kormányfője, Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter, Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója, Robert Zoellick, a Világbank elnöke, Nabil al-Arabi, az Arab Liga főtitkára, illetve Ban Ki Mun, az Egyesült Nemzetek Szervezetének főtitkára is. A konferencián beszédet mond Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!