A tartós adósok listái csak az adózó nevét és címét, illetve székhelyét, valamint a társaságok, vállalkozók esetében az adóazonosítót tartalmazzák, a fennálló tartozás összegét nem lehet megtudni belőlük. Az adatok közzététele mégsem haszontalan, mert felhívja a figyelmet arra, hogy a listán szereplőkkel való üzleteléskor nem árt az óvatosság.
A 180 napon túl tartozó magánszemélyek a 10 milliós küszöbértékkel számolva 20,05 milliárd forinttal, a cégek a 100 milliós küszöbbel számolva 76,7 milliárd forinttal "lógtak" 2007 végén az adóhatóságnak, tehát tartozásuk a minimummal számolva is megközelíti a 100 milliárd forintot.
Ennél azonban jóval nagyobb összegről lehet szó, sok magánszemély, illetve cég ugyanis 10, illetve 100 millió forintnál jóval többel tartozik az adóhatóságnak. Az APEH csupán a tavalyi negyedik negyedévben 151 adózónál (cégeknél és magánszemélyeknél) 22,75 milliárd forint adóhiányt állapított meg, vagyis adózónként átlagosan 151 millió forintot, a büntetésekkel együtt átlagosan mintegy 278 millió forintot. A tavalyi negyedik negyedévben feltárt legnagyobb céges adótartozás a jogkövetkezményekkel együtt meghaladta a 2 milliárd forintot, a magánszemélyek körében a 900 millió forintot.
A 180 napon túl tartozók most közzétett listáján szereplő társaságok zöme egyébként felszámolás vagy végelszámolás alatt áll, ami azt jelenti, hogy tőlük már nem sok bevételre számíthat az adóhatóság, tekintve, hogy a felszámolások befejeztével a hitelezői igények átlagosan 1-2 százaléka térül meg.