A vezérigazgató a lap pénteki számában közölt interjúban Horváth András, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal volt alkalmazottja azon állítására reagált, hogy a nagy kereskedő cégek éves szinten ezermilliárd forintnyi adót kerülnek meg az adóhatóság asszisztálásával.
"Teljesen átláthatóak vagyunk a hatóságok számára, rendszeresen ellenőriznek, vizsgálnak bennünket" - hangsúlyozta a vezérigazgató, aki szerint minél szabálykövetőbb a magyar piac, az annál jobb Magyarországnak, a magyar gazdaságnak. Arra a kérdésre, vajon a teljes beszerzési láncot megvizsgálják-e, azt válaszolta: "nem tudom megmondani a polcról levett tejről, hogy az pontosan melyik tehéntől származik. Ha azt kérdezi, lehetséges-e, hogy valaki, valahol a beszállítói láncban adózási szempontból kifogásolható magatartást folytat, akkor igen, ez elképzelhető". "Még sajnos vannak lyukak a hálón", de arról, hogy ezek mekkorák, csak becslések vannak - tette hozzá.
Nigel Jones arról is beszélt a lapnak, hogy a dohány kiskereskedelem átalakítása 2 százalékkal csökkentette a Tesco forgalmát, de emiatt náluk senki nem veszítette el a munkáját. Májustól - akkortól nem lehet hipermarket közelében dohányüzlet - az a fő kérdés számukra, hogy mi lesz a velük szerződött koncessziótulajdonosok befektetésével, ezért szorosan együttműködnek partnereikkel - ismertette.
A jelenlegi trendről elmondta: az iparcikkek piaca éledezik, másutt viszont továbbra is tart a fogyasztás zuhanása, például a népegészségügyi termékadó (neta) által érintett kategóriák forgalma csökken, de kisebb a dohánytermékek fogyasztása is. Ugyanakkor tény, hogy az utóbbi időben a vásárlók bizalmi indexe pozitív változásokat vetít előre. Ha a devizahitel probléma megoldódik, az a fogyasztásnak is lendületet adhatna - vélekedett. A vezérigazgató várakozásai szerint jövőre szerény növekedésnek indul a magyar piac és a fogyasztói bizalom is lassan erősödni fog.
MTI