Félegyházi Éva közölte: az eltelt egy évtized során a hiteligénylések száma meghaladta a 218 ezret, s eddig több, mint 162 ezer kölcsönkihelyezés történt.
Pekó László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnökének tájékoztatása szerint a Nyírségben a kölcsönkérelmek száma meghaladta tízezret, a térség vállalkozásai csaknem 47 milliárd forintot kaptak.
A program 2002-es indulásakor maximálisan 1 millió forint volt a Széchenyi Kártya hitelösszege, amely 2006. májusára már 25 millió forintra emelkedett. A konstrukció 2010-ben a forgóeszközhitel és a beruházási hitel bevezetésével bővült programmá, s elemei teljesen egymásra épülnek és egyidejűleg akár egyszerre is felhasználhatók.
A múlt év szeptemberében új elemmel egészült ki a program: a KA-VOSZ a Vidékfejlesztési Minisztérium támogatásával elindította az Agrár Széchenyi Kártya hitelt. Az idén pedig az uniós pályázatokon való részvételt segítő két új kölcsönfélét, a Széchenyi önerő kiegészítő hitelt és a Széchenyi támogatást megelőző hitelt is igényelhetik a vállalkozások.
Pekó László, szabolcsi kamarai vezető a fórumon kiemelte: a szervezethez benyújtott hiteligények száma éves szinten meghaladja a 250-et, a kihelyezett kölcsönök összege pedig mintegy a kétmilliárd forint.
A nyírségi kamara ügyfélszolgálatán most a legnagyobb érdeklődés az 5 és a 10 millió forintos hitelkeretet nyújtó Széchenyi Kártya iránt mutatkozik.
A múlt évben a szervezet közreműködésével 262 igénylő kapott hitelt, 1 milliárd 945 millió 500 ezer forintot.
A szeptemberben bevezetett Agrár Széchenyi Kártyát eddig 20 szabolcsi vállalkozás igényelte, 86,5 millió forint összeggel.
A fórumon felszólaló vállalkozók a Széchenyi Kártya Program banki procedúrától eltérő, ügyfélbarátabb ügyintézését méltatták. A szokásosnál lényegesen rövidebb hitelbírálatot és szerződéskötési időt emelték ki.
MTI