"A január elesejétől meghirdetett akcióval a kormány arra kívánja ösztönözni az embereket, hogy kérjenek, adjanak számlát. Az egymillió forintos díjra pályázhat mindenki, aki bármilyen lakossági szolgáltatásról beküld számlát legalább ezer forint értékben" - mondta el Daróczi Dávid kormányszóvivő az első sorsolás alkalmával.
A kormány tervei szerint mostantól folyamatosak lesznek a sorsolások, minden hónapban tizen nyerhetnek egymillió forintot. Az első sorslásra összesen 36 299 pályázat érkezett, ebből 4299-et küldtek be sms-ben, a többit pedig az interneten. "Megfigyelhető volt, hogy az utóbbi napokban, hetekben egyre többen pályáztak, ahogy megismerték az emberek az akció részleteit, egyre népszerűbb lett" - hangsúlyozta a kormányszóvivő.
A sorsolás lényege, hogy egy tízjegyű alapszámot húznak ki a kormányszóvivői tájékoztatón, a számítógép ennek alapján egy sorrendet állít fel a pályázatok között. Ezután a Szerencsejáték Zrt. munkatársai sorban felkeresik a sorrendben első helyen állókat adategyeztetésre, illetve a számla hitelesítése céljából. Ha az első tízből valakinél probléma adódik, akkor a következő lép a helyébe, tehát minden hónapban lesz tíz győztes pályázat - hangzott el a sorsolás alkalmával.
A nyertesek később az adategyeztetés után a nyilvánosság előtt kaphatják meg nyereményüket, akkor derülhet ki, hogy kik lettek a milliomosok, illetve milyen szolgáltatásért kérték azt a számlát, amivel nyertek. A januárban kiállított számlákkal később is lehet pályázni, amennyiben azok még nem vettek részt egy korábbi sorsoláson.
"Az első hónapban beérkezett több mint 36 ezer pályázat kimondottan jónak számít, több mint amire a kormány számított" - mondta el Daróczi Dávid. Összehasonlításként hozzátette: Horvátországban a hasonló sorsolás bevezetésekor az első hónapban körülbelül 50 ezer pályázat érkezett, de ott bármilyen számlával lehetett pályázni, például a gázszámláját is beküldhette valaki.