A szövetség egyetért az egységes uniós szabályozás törekvéseivel, de nem támogatja a túlszabályozást, jelentette ki Erős János a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) elnöke, aki az EAPB elnöki tisztségét is betölti - közölte az MFB.
Az éves közgyűlésen egyebek mellett az Európai Parlament (EP) új pénzügyi felügyeleti rendszerét vitatták meg a résztvevők.
A szövetség arra az álláspontra jutott, hogy túl szigorú a Bázeli Bankfelügyeleti Bizottság és az Európai Bizottság közös, a tőkekövetelmények likviditási előírásaira vonatkozó tervezete. Az előírások súlyosan érinthetik a kisebb helyi pénzintézeteket, mivel a bankok kötelesek lennének a mérlegükben magas likviditású eszközöket tartani - hangzott el a rendezvényen.
Az EAPB kifejezte igényét arra, hogy kapjon információt az Európai Bizottságtól a mikrofinanszírozást végző intézmények általános működési követelményeit szabályozó javaslatairól.
A közgyűlésen megvitatták az EP tőzsdén kívüli forgalmazású (OTC) derivatívákról és piaci infrastruktúráról szóló törvényjavaslatát, valamint a nemzetközi számviteli sztenderdek (IAS) egyes rendelkezéseit érintő tervezett módosításokat is - jelezte az MFB.
Az eseményen részt vett Győri Enikő, az Európai Parlament Gazdasági és Monetáris Bizottságának magyar tagja, valamint Henning Schoppmann EAPB főtitkára is.
A szövetség az európai állami tulajdonú bankok és szakosított pénzintézetek európai szintű képviseletét látja el. A 34 tagú EAPB összesen mintegy 100 pénzügyi intézményt képvisel, a tagok piaci súlya az európai pénzügyi ágazatban, mintegy 15 százalékos - olvasható a közleményben.
MTI