Bajnai Gordon magyar nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter és L’ubomír Jahnátek szlovák gazdasági miniszter részt vett Komáromban egy magyar és szlovák cégek számára tartott rendezvényen is, amelynek témái között a gazdasági krízis hatásai és a válságkezelési intézkedések szerepeltek.
A találkozón együttműködési megállapodást kötött a magyar és szlovák befektetési és kereskedelemfejlesztési ügynökség, az ITD és a SARIO, valamint megállapodást írt alá a Magyar Exporthitel Biztosító Zrt. (MEHIB) és szlovák partnere a gazdasági kapcsolatok ösztönzése érdekében.
A miniszterek a sajtótájékoztatón elmondták, hogy két nagy elektromos távvezeték, és egy, a két országot összekötő gázvezeték tervein dolgoznak, mivel az év eleji gázellátási zavarok idején a vezeték hiánya akadályozta meg, hogy Magyarország gázzal segítse Szlovákiát. L'ubomir Jahnátek újságírói kérdésre úgy fogalmazott "öngyilkosságnak felérő tettnek tűnne az adócsökkentés", ezért Szlovákiában marad a 19 százalékos adókulcs.
Adóügyben Bajnai Gordon rámutatott, a magyar kormány tervei szerint 7 százalékkal lesz kevesebb a vállalkozókat terhelő adó, így az eddiginél olcsóbb lesz Magyarországon termelni. Ez elősegítheti az euró bevezetését, amelyre a magyar miniszter szerint az országnak "a lehető leggyorsabban" szüksége van.
A szlovák miniszter bírálta az autóvásárláshoz adott támogatásokat, szerinte a legutóbb bevezetett francia intézkedés csak a válságot mélyíti el. Leszögezte: Szlovákia megvárja az autóipar helyzetéről rendezett márciusi találkozót, és az ott elfogadott irányelveket követi majd.
Mindkét miniszter kiemelte, hogy az Európa Csúcson közösen kérik majd, hogy a közösségen belül egy adott bank viselkedése valamennyi tagországban azonos legyen, azaz ne fordulhasson elő, hogy a külföldi tulajdonú bankok leányvállalatai országaikban szűkítsék a hitelek kihelyezését.
Bajnai Gordon rámutatott, hogy a két ország határ menti együttműködésére hét évre 207 millió euró áll rendelkezésre. Ebből 60 millióra már lehetett pályázni, és 260 projekthez kértek támogatást, legtöbben az "emberek közötti együttműködés" témakörben pályáztak.
A Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium adatai szerint Szlovákia évi hat milliárd eurós áruforgalom mellett Magyarország hatodik legfontosabb kereskedelmi partnere. 2008 első kilenc hónapjában a kivitel és a behozatal egyaránt húsz százalékot meghaladó mértékben növekedett. Az együttes forgalom 5,6 milliárd euró volt.
A 3,25 milliárd eurós exporthoz 2,37 milliárd euró társult, a magyar aktívum 879 milliárd euró volt. A magyar import egyötödét gépipari szállítások tették ki, ezek 28 százalékkal bővültek. A behozatal legnagyobb részét, 40 százalékát a feldolgozott termékek adták.
A magyar-szlovák tőkekapcsolatokban a magyar tőkeexport dominál. Az MNB adatai szerint 2006-ban a magyar tőkeállomány Szlovákiában 2,5 milliárd eurót képviselt. A Szlovák Nemzeti Bank szerint nyilvántartott 1,112 milliárd dollár érték alapján Szlovákiában Magyarország az ötödik legjelentősebb befektető, 6 százalékos részaránnyal. Az NFGM közlése szerint mintegy 8000 magyar vállalatnak van szlovákiai érdekeltsége.