2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A legnagyobb európai bankok jövedelmezősége a felét sem éri el a legnagyobb amerikai bankokénak, amelyek most már szinte minden pénzügyi mércén mérve maguk mögé utasítják európai riválisaikat - áll a Financial Times szerdán ismertetett szektorelemzésében.

A londoni gazdasági napilap kutatási eredményei szerint az öt legnagyobb amerikai pénzügyi szolgáltató csoport - a JP Morgan, a Citigroup, a Morgan Stanley, a Goldman Sachs és a Bank of America - tavaly összesen 138,5 milliárd dollár bevételre tett szert a befektetési banki és értékpapírpiaci tevékenységből. Az öt legnagyobb európai bank - a Deutsche, a Barclays, a BNP Paribas, a Crédit Suisse és a UBS - bevétele ugyanakkor 60,1 milliárd dollár volt e két területen.

A vizsgált amerikai nagybankok 2015-ben 33,5 milliárd dollár összesített adó előtti eredményt értek el, az öt legnagyobb európai vetélytárs így számolt tavalyi eredménye 4,2 milliárd dollár volt.

A Financial Times szerint az európai bankok jövedelmezőségének a szigorúbb szabályozások és tőkekövetelmények szabnak határt.
 
Számítsa ki, hogy a jelenlegi kamatok és költségek mellett hozzávetőlegesen mekkora törlesztőrészlettel kell számolnia, ha lakást szeretne vásárolni! A kalkulátor figyelembe veszi az MNB adósságfék szabályait, valamint a banki gyakorlatot is. 
 
Az egyre kirívóbb széttartás is jelzi az amerikai befektetési bankok erősödő globális dominanciáját. Az amerikai pénzügyi szolgáltatók még Európában, a Közel-Keleten és Afrikában is vezetik a befektetési banki tevékenységből beszedett díjak rangsorát, jóllehet e piacok az európai bankok hagyományos erősségei voltak - áll a Financial Times elemzésében.

A lap kiemeli, hogy az öt legnagyobb európai bankcsoport befektetési és értékpapírpiaci bevételei tavaly 8 százalékkal, az öt legnagyobb amerikai bank ugyanebből eredő jövedelmei 0,8 százalékkal csökkentek.

A Deutsche Bank januárban 6,8 milliárd eurós veszteséget jelentett a tavalyi évről, és kénytelen volt megnyugtató nyilatkozatokkal biztosítani részvényeseit arról, hogy elégséges tőketartaléka van. A Barclays részvénye tavaly nyár óta 40 százalékkal zuhant, és a cég nemrégiben bejelentette, hogy több mint a felével csökkenti az osztalékot az idén és jövőre, tőkehelyzetének javítása végett.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!