Az Orbán-kormány stratégiai ágazattá emelte a sportot, aminek eredménye, hogy minden korábbinál több közpénz áramlik az ágazatba; részben közvetlenül a költségvetésből különféle támogatások által vagy a Modern Városok Program révén, részben pedig a 2011 óta működő TAO-támogatásoknak köszönhetően. Utóbbiról megosztott vélemény alakult ki az elmúlt években, miközben a kormány szerint ez nem minősül közpénznek, a bíróság annak titulálta, és logikusan végiggondolva is elterelt közpénzként értelmezhetőek ezek a források.
Szentendrén az önkormányzat még tavaly novemberben úgy határozott, hogy mielőtt döntést hoznak a következő fejlesztésről, kikérik az emberek véleményét is arról, hogy mégis mit kellene a városba építeni TAO-beruházás keretében. "A meglévő pályák felújításához a TAO beruházáshoz szükséges önerőt adja az önkormányzat, de pályázati források bevonásával több sportág gyakorlására alkalmas kültéri pályát is tervez a városvezetés Szentendrén" - írja a Szentendrei Körkép.
A szavazáson több lehetőség állt rendelkezésre: voksolhattak a lakosok
- streetball-pályára,
- futópályára,
- ping-pong asztalokra,
- street gymre,
- kültéri fitneszterepre,
- gördeszka pályára,
- valamint ügyességi kerékpárpályára.
A legtöbb szavazat, 8971 a focipályára érkezett, második helyen 6261 szavazattal a gördeszka pálya, harmadikon a furópálya (6120 szavazat), negyediken a kültéri fitneszterep (6062 szavazat) érkezett.
Vagyis az embereket megkérdezték és ők is a focipályára szavaztak annak ellenére, hogy a Szentendrei Körkép szerint legalább 2 jó állapotú pálya is van a városban.
mfor.hu