A befektetési alapokba februárban összesen 16 milliárd forint tőke érkezett, a piaci mozgások azonban 57 milliárd forinttal csökkentették az alapok vagyonát. Ennek eredményeként a magyar befektetési alapokban kezelt vagyon az előző hónaphoz képest 1,6 százalékkal, 2.491 milliárd forintra csökkent februárban.
Az alapok összvagyonának 56 százalékát kitevő nyilvános nyíltvégű értékpapír alapok vagyona februárban 2,2 százalékkal csökkent. Ezen alapokból közel 2,5 milliárd forintot vontak ki a befektetők az elmúlt hónapban azon felül, hogy az alapok rossz piaci teljesítménye miatt további harmincmilliárd forinttal csökkent vagyonuk.
Az intézményi befektetők visszatérő bizalmát jelzi azonban, hogy a zártkörű alapok vagyona a negatív külső hangulat ellenére tovább nőtt. A hónap végén az alapok összvagyonának 9 százalékát kezelték zártkörű értékpapír-alapokban, míg az alapok vagyona 3,9 százalékkal nőtt. Csak a zártkörű garantált és pénzpiaci alapok vagyona csökkent, míg leggyorsabban a zártkörű egyéb alap vagyona nőtt. A hónap végén az alapok összvagyona 219 milliárd forintot tett ki.
A 24 ingatlanalap vagyona 3,9 százalékkal csökkent, összvagyonuk a hónap végén 333 milliárd forint - az alapok összvagyonának 13 százaléka - volt. Az alapokból 5,3 milliárd forint tőkét vontak ki - ami a januári érték alig ötöde -, de az alapok vagyonát 8,3 milliárd forintos veszteségük is csökkentette. A hazai ingatlanalapok alapjainak vagyona a hónapban 5,6 százalékkal csökkent, vagyonuk mintegy 63 milliárd forintot tett ki.
A BAMOSZ 25 tagja összesen mintegy hatezermilliárd forint vagyont kezel, ezen belül mintegy 2.500 milliárd forintot befektetési alapokban.