A Fed évente nyolc alkalommal állítja össze gazdasági hangulatjelentését a 12 regionális Fed illetékeseinek a mértékadó helyi gazdasági szereplőkkel lefolytatott interjúi alapján. A július-augusztusi periódust vizsgáló most kiadott jelentést a Boston Fed állította össze.
A jelentés megállapítása szerint a legtöbb régióban folytatódott a gazdasági növekedés: tizenegy régió szerény, vagy mérsékelt növekedésről számolt be, "gyenge" növekedést csak egy, a clevelandi régió jelentett.
A körzetek többségében a foglalkoztatás növekedéséről számoltak be. Ennek köszönhetően a munkaerő-piaci kondíciók is "szorosabbá" váltak annyira, hogy néhány foglalkoztatási ágban a bérek kismértékben emelkedtek.
A foglalkoztatás mellett még az ingatlanpiac és az építőipar emelkedett ki átlagon felüli eredményével a felmérésből. A tanulmány rámutat, hogy a gazdasági ágazatok többségében a növekedés ütemének fennmaradására számítanak.
A régiók többségében stabil árakról számoltak be. Az ingatlanpiacon viszont beindult a növekedés, mind a lakásértékesítésekben, mind a bérlemények kiadásában. Az ingatlanpiaci áremelkedést a felmérésben a rendelkezésre álló készletek csökkenésére vezették vissza.
Az, hogy a Fed-jelentés összességében "vegyesnek" ítélte meg a felmérésből leszűrhető következtetéseket, az ázsiai, főként a kínai gazdasági növekedési ütem lassulása és a dollár erősödése miatt megfogalmazott aggodalmaknak tulajdonítható.
A Boston Fed egyes vállalatoktól úgy értesült, hogy a kínai gazdaság lassulása már érzékelhető, bár még csak "mérsékelt" hatása van üzletük alakulására. A feldolgozóiparban összességében kedvező fejleményekről számoltak be a vállalatok, azonban már érzik a kínai gazdasági növekedés lassulásának "hűvös fuvallatát".
A kiskereskedelmi forgalom és a turisztikai forgalom is vegyesen alakult a különböző régiókban.
Az energiaipar stagnáló vagy csökkenő üzletmenetről számolt be, az ágazatban tartósan alacsony olajárakra számítanak.
MTI