3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A posztszovjet köztársaságot eddig többnyire Moszkván keresztül lehetett megközelíteni, ahová most a repülés nem ajánlott. Mégsem mondta le részvételét Grúzia – maradjunk most a hagyományos magyar elnevezésnél – a Hungexpo-n március 3-án nyílt Utazás kiállításon. Idén az ország egyik legszebb régióját, az Ajara autonóm köztársaságot helyezik előtérbe a Budapestre érkezett szakemberek.

Grúzia turisztikai és rekreációs hivatala képviseletében Nino Khakhubia fogadta az üzletfeleket és újságírókat a standjukon. Országa az utóbbi években jelentős mértékben fejlesztette a szállodahálózatát és a légiközlekedését, három nemzetközi repterük van.

Hétezer magyar turista látogatott az utolsó Covid előtti évben a kaukázusi köztársaságba, hozzánk pedig 20 ezren érkeztek.

Budapestről jelenleg a Wizzairrel lehet repülni Kitausziba, az átszállásos, mentrendszerű járatok drágábbak és lassúbbak. A Wizzair gépei sem repülnek természetesen a háborús övezetek felett. Grúziába elsősorban a volt szovjet tagköztársaságokból utaznak, de jelentős a lengyel és izraeli beutazó forgalom is.

Természeti és nemzeti kincseikről beszámolva Khakhubia hangsúlyozta, hogy nemcsak a Kaukázus hegyei, a szubtrópusi zóna jellemzői vonzzák a turistákat, hanem a különös szépségű síterepek. Ajara – melynek központja Batumi, Grúzia második legnagyobb városa – különösen híres tea-, mogyoró- és dohányültetvényeiről, mindenekelőtt azonban a bortermesztéséről.

Grúzia a világ egyik legősibb területe. Fotó: Manderwell
Grúzia a világ egyik legősibb területe. Fotó: Manderwell

Grúzia a világ egyik legősibb területe, ahol valaha bort készítettek, méghozzá speciális, földbe helyezett hatalmas tartályokban erjesztették – és erjesztik ma is – a zamatos, édes, máskor erős borokat. Bár ma már természetesen az acéltartályos módszer is elterjedt. Az itt készített konyak világhírű, a helyiek igen kedvelik a pálinkára hasonlító csacsát is.

Az elmúlt tíz évben jelentősen fejlődött az itteni turisztikai infrastruktúra, nívós szállodák nyíltak. Mint például a Gudauriban található Quadrum, amelynek érdekessége, hogy konténerekből épült egy meredek sziklacsúcsra, és ideális célpont azok számára, akik már unják Aspent vagy Chamonix-t. Népszerűek a kulturális fesztiválok, a borászati programok és az ökoturizmus. A téli sportok mellett a búvárkodás is kedvelt, akárcsak a nemzeti parkok látogatása.

A diót olyannyira favorizáló grúz konyha a másik nagy vonzerő – a két leghíresebb fogás, a hacsapuri és a csurcsela mellett – a mondjuk úgy: mustkolbász – neve egyre több országban ismert, ami a nyugati országokban nyílt nemzeti éttermeiknek köszönhető.

Az elmúlt évek az infrastrukturális fejlesztések jegyében zajlottak: hatalmas terek, ultramodern szobrok, a modern épületek és szállodák jellemzik ma a nagyvárosokat. Batumiban több mint 22 ezer szállodai ágy várja a turistákat.

Nino Khakhubia bízik abban, hogy a magyar piacról egyre több turista érkezik majd e szépséges kis országba, persze elsősorban a háború után. A mostani Utazás kiállításon való jelenlétet hasznos piaci előkészítésnek tekinti.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!