Korábban többször jeleztük, hogy szerintünk hol épülhet meg a megakomplexum, s most kiderült, hogy az alapkőletétel tényleg a tó északi részén évtizedek óta működő evezőspálya melletti kihasználatlan területen lesz. (Kőhajításra attól a több hektáros elhanyagolt területtől, ahová annak idején a kaszinót tervezték - a szerk.)
A létesítmény bruttó 55 milliárd forintba kerül és az egészet az állam fizeti, majd az üzemeltetést is elvállalta. A mostani elképzelések szerint 2024 harmadik negyedévében nyílik meg - írta a távirati iroda.
A 19 ezer négyzetméteres főépületben lelátóval rendelkező, országos versenyek megrendezésére alkalmas versenymedencét építenek, de lesz benne feszített víztükrű tanmedence, multifunkciós tornacsarnok, szabványos méretű kézilabda-, röplabda- és kosárlabdapálya, konditermek, konferenciaterem, étterem, közösségi helyiségek és természetesen tantermek. A kollégiumban 66 szobát alakítanak ki, melyek közül tizennégyet kerekesszékes sportolók is akadálymentesen igénybe tudnak venni.
A másik, hétezer négyzetméteres épületben lesz a mérési központ, egy fedett tesztpálya, valamint a kajak-kenu és evezős hajók tárolója. A 137 ezer négyzetméteres udvaron műfüves labdarúgópályát, salakos teniszpályákat, rekortán futópályát, szabadtéri fitneszparkot és homokos strandröplabda-pályát hoznak létre.
A kormány eredetileg Budapesten, a Hajógyári sziget csücskén akarta felépíteni, de a hatalmas ellenállás miatt végül meghátrált és "semleges" terepre vitte, ez lett Sukoró külterülete, ahol a Velencével határos telkeken fog felépülni.
Az alapkőletételi ünnepségen Juhász Roland állami vagyongazdálkodásért felelős államtitkár elmondta, hogy az akadémia megépítésével Sukoró válhat a hazai kajak-kenu utánpótlás központjává. Jelezte, hogy a utánpótláskorú versenyzők a kollégiumi szárnyban laknak majd és egyéni tanrend szerint tanulnak, ugyanakkor az akadémia a tehetségek menedzselése mellett módszertani központ is lesz.