Vannak olyanok, akik számára a fűnyíró tologatásával eltöltött idő kikapcsolódásnak számít, míg mások csak a gondot és a fáradságos munkát látják benne. Ugyanakkor bármennyire élvezi valaki a friss levegőn a munkát, a nehéz fűnyíró mozgatásában bizony nagyon el lehet fáradni.
Szerencsére létezik egy nagyszerű megoldás arra, hogy könnyítsünk a fűnyírás miatti terheinken, és ez egy nagyszerű lehetőség arra, hogy a munka könnyebbik végét kelljen csak megfogni. Ehhez pedig nem kell mást tennünk, mint beszerezni egy önjáró fűnyírót.
Mit tud az önjáró fűnyíró?
Az önjáró fűnyírót nem úgy kell elképzelni, mint a robotporszívót, hogy egy gombnyomással elindítjuk és önállóan bejárja a számára kijelölt területet, hanem ennél egy picit önállótlanabb készülékről van szó.
Mint ahogy a neve is mutatja, az önjáró fűnyíró önállóan jár, vagyis nekünk csak irányítani kell, a mozgatásához nincs szükség nagy erők kifejtésére. Első hallásra ez nem tűnik túl nagy segítségnek, de aki nyírt már le nagyobb füves területet, ami ráadásul dimbes-dombos volt, az pontosan tudja, hogy mekkora könnyebbséget jelent, ha nem kell erőlködni a nehéz gép tologatásával.
Ha beszerzünk egy olyan önjáró fűnyírót, mint ami a Gemini-Duo webáruházban is kapható, akkor biztosak lehetünk benne, hogy a munka nehezebbik részét többé nem nekünk kell elvégezni, a mi kezünkben csak az irányítás marad.
Hogyan válasszunk önjáró fűnyírót?
Önjáró fűnyírót nem úgy választunk, mintha ruhát vennénk, vagyis ebben az esetben a formája és a színei a legkevésbé releváns jellemzők a munka elvégzésének szempontjából.
Ezért amit mindenképp vegyünk figyelembe, az a telekméret, ahol tervezzük használni a készüléket. Minél nagyobb a terület, érdemes annál nagyobb vágószélességű fűnyírót választani, hiszen így egyszerre több füvet tudunk lenyírni. Ugyanakkor, ha a területen sok fa, bokor, esetleg dekoráció található, akkor a kisebb vágószélesség az ideális, hiszen azzal egyszerűbb a manőverezés.
Ehhez kapcsolódik még, hogy a gyűjtőkosár is lehetőleg minél nagyobb méretű legyen, így a levágott fű összegyűjtését is egy füst alatt letudhatjuk a nyírással együtt.
Alapvetően három típus közül választhatunk, lehet a fűnyíró benzines, elektromos vagy akkumulátorral működő. Kisebb, viszonylag sík felületre tökéletes választás az elektromos és az akkus is, azonban minél nagyobb a terület, illetve jelentős szintkülönbségek is tarkítják, inkább döntsünk a benzinmotoros modell mellett.
Ha végeztünk a fűnyírással, ne állítsuk le rögtön a fűnyírót, hiszen kikapcsolt állapotban kissé nehézkes a mozgatásuk. Ezért előbb toljuk a helyére, és csak azután kapcsoljuk ki.