Újabb magyarázattal rukkolt elő az Orbán-kormány azzal kapcsolatban, hogy miért fontos Magyarország leggazdagabb embereinek privát szállodáit vissza nem térítendő állami milliárdokkal támogatni. Lapunk többször írt a Magyar Turisztikai Ügynökség által kiírt Kisfaludy-pályázatokról, amelyekből kiderült, hogy Mészáros Lőrinctől Hernádi Zsoltig ki hány milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást nyert el szállodafejlesztésre. A kormány szerint nincs ezzel semmi probléma.
Tájékoztatom egyúttal, hogy a kérdésében sugalmazottakkal ellentétben nem politikai szimpátia alapján, hanem kizárólag szakmai alapon dől el az, hogy kik kapnak turisztikai fejlesztési támogatást. Ezeket a fejlesztéseket ugyanis magyar emberek hajtják végre, magyar embereknek adnak munkát, a magyar turizmus és a magyar gazdaság bővüléséhez járulnak hozzá. Ezért nemzetgazdasági érdek, hogy mindenkit támogassunk, aki megfelel az előírt feltételeknek - válaszolta Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára Vadai Ágnes (DK) képviselő írásbeli kérdésre.
Tehát a kormány szerint például Mészáros Lőrincnek, Csányi Sándornak, Hernádi Zsoltnak, Garancsi Istvánnak vagy az OTP Banknak is jár az esély arra, hogy pályázati úton százmilliókat, milliárdokat kapjanak arra, hogy ne a saját megtakarításaikból, hanem az adófizetők pénzéből építsenek maguknak luxusszállodákat.
Mészáros Lőrinc üzletember tulajdonában lévő Hunguest Hotels Zrt. például összesen 17,7 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott a lerobbant szállodái kitatarozására. Ez tehát nemzetgazdasági érdek.
Az államtitkári válaszból az is kiderült, hogy az építkezéseken magyar emberek dolgoznak, ami segíti a magyar gazdaságot. Ezt annyival lehetne kiegészíteni, hogy az OTP balatonszemesi szállodája éppen azért készül el később, mert a határzár miatt az egyik alvállakozó külföldi munkásai nem tudtak megjelenni az építkezésen.