A közlemény szerint, a korábbi áprilisokkal összevetve, az idei érték meghaladja a hosszú távú áprilisi átlagot (52,0), de elmarad az elmúlt három év átlagától (54,2). A felmérésben vizsgált részindexek nagyobb része nőtt márciushoz képest, a változások mértéke három esetben haladta meg a 4 százalékpontot.
- A termelési mennyiség indexe csökkent márciusi értékéhez képest, de 50,0 pont felett maradt, amivel már harminckettedik alkalommal a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve. A mostani érték átlag alatti, 1995 óta tízszer volt alacsonyabb az index áprilisban.
- A foglalkoztatottsági index - ahogy az elmúlt egy évben folyamatosan - áprilisban is növekedésre utal. Az index értéke csökkent márciushoz képest, de ezzel együtt is a hatodik legmagasabb áprilisi adat 1995 óta.
- Az új rendelések indexe gyengült, de 50,0 pont felett maradt, így azt jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva. A mostani érték átlag felettinek tekinthető, 1995 óta az MLBKT eddig kilencszer mért magasabb áprilisi értékeket.
- Az áprilisi szállítási átfutási idő hosszabb lett márciushoz képest, de az ütem lassult. Az index értéke hat hónapja ismét 50,0 pont alatt van, és az idei a legalacsonyabb áprilisi érték. Az index szinte végig 50,0 pont alatt volt az elmúlt hét évben - közölték.
- A vásárolt készletek tizenhatodik hónapja emelkednek, de az ütem áprilisban némileg gyengült. Az idei index az elmúlt huszonkét évben az ötödik legnagyobb áprilisi.
- A beszerzési mennyiség indexe nőtt márciusi értékéhez képest, és 50,0 pont fölött maradt, amivel a beszerzési mennyiség emelkedését jelzi. A mostani érték felülmúlja az elmúlt három év átlagát, és a hatodik legmagasabb áprilisi adat.
- A beszerzési árak indexe magasabb lett, és 50,0 pont feletti értéke az árak további emelkedését jelzi.
- A késztermékkészletek szintje áprilisban magasabb lett az előző hónaphoz képest, de ennek üteme továbbra sem túl erős - jelezte az MLBKT.
- A külpiaci mutatók közül az importindex értéke nőtt márciushoz képest, és továbbra is 50,0 pont felett maradt. A szezonális kiigazításnak köszönhetően harmincnégy hónapja folyamatosan jelzi az import mennyiségének növekedését az előző hónaphoz képest.
- Az exportindex értéke is emelkedett az előző hónaphoz képest, és 50,0 pont fölött maradt, ami pedig az export mennyiségének gyorsabb ütemű bővülését jelzi.