2p

A legforróbb, legaktuálisabb téma az üzleti életben!
Fenntarthatóság 2024 – ESG: a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig

Jöjjön el és hallgassa meg a legjobb szakértőket,
ismerje meg a vállalatok és a pénzügyi szektor legjobb gyakorlatait!

2024. október 1. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nem tartja be az ígéretét a magyar kormány.

A Népszava járt utána, hogyan is áll a magyar kormány azzal a nyugdíjreformmal, amelynek végrehajtására az Európai Bizottság felé tett ígéretet, cserébe bizonyos uniós pénzekért. A Covid-pandémia okozta károk enyhítésére létrehozott helyreállítási alapból való részesedés feltételei között szerepelt a Helyreállítási és Ellenállóképességi Terv benyújtása, ezt a magyar kormány 2022-ben tette meg. E tervben szerepelt a nyugdíjreform ígérete is.

"A benyújtott tervben az áll: az Orbán-kormány „jogszabályt módosít”, törvényt alkot, amely „elősegíti a költségvetés közép- és hosszú távú fenntarthatóságát, illetve megerősíti az alacsonyabb jövedelmű nyugdíjasoknak folyósított nyugdíjak megfelelőségét”. A vállalás szerint a kormány három szakaszban készíti ezt elő, hogy aztán a nyugdíjrendszert módosító jogszabály 2025. március 31-én hatályba lépjen. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, a jogalkotási folyamatnak meg kellett volna kezdődnie"

- írja a lap. Az első lépése ennek a folyamatnak egy független jelentés elkészítése lett volna - most kiderült, hogy az OECD valóban készített egy ilyet, idén június 30-ig kellett volna megvitatnia egy kormány által létrehozott munkacsoportnak az ebbben foglaltak alapján készült javaslatokat. Ez azonban nem történt meg, és nem is fog.

"A Pénzügyminisztérium ugyanis lapunk megkeresésére is közölte, az Orbán-kormány nem tervez változást a nyugdíjrendszerben,

'a nyugdíjak értékállóságát megőrizi', a 13. havi nyugdíjakat kifizeti. Kiderült: az Európai Bizottság 'nyomására' felkért szakértő javaslataival a kormány nem ért egyet, azokat nem támogatja"

- fogalmaz a Népszava.

Ez azt is jelenti, hogy marad az az uniós összevetésben is példa nélküli rendszer, hogy 65 éves kor alatt nem lehet hazánkban nyugdíjba menni, pedig az OECD például javasolta, hogy vezessék vissza az előrehozott, csökkentett nyugdíjat.

A Népszava által megkérdezett szakértő szerint a kormány a 2026-os választás miatt nem akar semmilyen változtatást a nyugdíjrendszerben, például a jelentésben szintén javasolt plafon bevezetését a 13. havi nyugdíjak tekintetében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!