A politikus a műsorban az MTI szerint úgy fogalmazott: "a brüsszeli bürokrácia évek óta folytat Magyarországgal szemben egy politikai hidegháborút, állandóan vaskos, a valóságtól fényévnyi távolságra lévő állítások megfogalmazásával mindenféle fake news-információkra építve vádolnak minket azzal, hogy Magyarországon milyen nagy baj van a jogállamisággal".
Hozzátette: a kormány korábban, most és a jövőben is visszautasítja ezeket a "minden alapot nélkülöző, a politikai nyomásgyakorlást szolgáló" vádakat, de kész az észszerű, konstruktív egyeztetésekre az Európai Bizottsággal.
A Fidesz EP-képviselőcsoportjának vezetője hangsúlyozta: ilyen tárgyalásokat folytattak a nyár vége óta az Európai Bizottsággal a kormány tagjai és szakértői, és a bizottság által megfogalmazott, "döntő többségben minden alapot nélkülöző vádaskodás miatt kialakult viták rendezése érekében Magyarország 17 vállalást tett". Jelezte: a 17 vállalást Magyarország maradéktalanul és határidőre teljesítette.
Deutsch Tamás megjegyezte: a héten a bizottság "a normális, párbeszédre épülő együttműködés szellemével vajmi kevésé összeilleszthető módon "ahelyett, hogy közvetlenül tájékoztatta volna a magyar kormányt "a kialakulófélben lévő álláspontjáról", "félhivatalos sajtószivárogtatáson" keresztül üzente meg, milyen álláspont is körvonalazódik "a fényes tekintetű brüsszeli bürokrácia fejében".
Kiemelte: Magyarország a 17 vállalás teljesítésével elérte azt a célt, hogy a helyreállítási programot magában foglaló tervét a bizottság jóvá fogja hagyni és aláírja Magyarországgal az úgynevezett partnerségi megállapodást.
Emlékeztetett rá: a megállapodásnak 2022 végéig meg kell születnie, ellenkező esetben a hétéves költségvetésben Magyarország számára rendelkezésre álló fejlesztési pénzek 15 százalékát "egyszer és mindenkorra elveszítenénk". Hangsúlyozta: Magyarország el tudja érni alapvető nemzeti célkitűzését, hogy megszülessen a partnerségi megállapodás és 2023-tól érkezhessenek Magyarországra "a jog szerint nekünk járó uniós pénzek".