2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Trump ugyan azt állította, hogy a kereskedelmi háborút könnyű lesz megnyerni, de egyelőre az derült csak ki, melyik amerikai vállalatok veszítenek rajta.

A Factbox csokorba szedte, mely amerikai vállalatok bukhatnak a kínai kereskedelmi háborúval, és kik lehetnek a nyertesei. Az amerikai autóipar lehet az egyik nagy vesztes, nem véletlenül sürgeti a GM, a Ford és még a Fiat Chrysler is a kétoldalú egyeztetéseket a tényleges importvámok kivetése előtt. A Teslát is negatívan érintheti, hiszen bevételének 17 százalékát adja a kínai piac. Az autóipar mellett a repülőgépgyártást érinthetik jelentősen az intézkedések, hiszen a Boeing egyes keskenytörzsű modelljeit magas vámmal sújthatják. Továbbá a Deerere, a 3M-re és magára a tech szektorra is negatívan hatnának a lépések, írta reggeli hírlevelében az Equilor. 

Az égetett szeszesitaloknál Kína kifejezetten egy terméket vámolna meg, ez pedig a Jack Dainel’s, melyet a Brown-Forman gyárt. A szójababok importját is korlátozhatja Kína, amely az amerikai termelőknél árcsökkenést eredményezhet. Ezzel összefüggésben az érem másik oldalán a Tyson Foods és a Hormel Foods állnak, az élelmiszergyártók ugyanis a szójabab árának eséséből profitálhatnak, mivel csökken az alapanyag költség.

A helyzetet árnyalja, hogy a felek nyitottnak mutatkoznak a megegyezésre. Míg a hét elején az USA hozzávetőlegesen 50 milliárd dollárnyi összértékű kínai importot sújtana vámmal, válaszként Kína kormánya is ebben a mértékben büntetné a behozatalt országába. Donald Trump gazdasági tanácsadója, Larry Kudlow tegnap kiemelte, egyik vámintézkedés sem hatályos, csak javaslat, ugyanakkor csatlakozott véleményével Wilbur Ross kereskedelmi miniszterhez, aki úgy fogalmazott, hogy még a fegyveres háborúk is tárgyalással végződnek.

Kína várhatóan a kockázatok enyhítése miatt tovább dolgozik olyan irányelveken, hogy az importvámok bevezetése ne okozzon törést a gazdaságában. Ezek olyan intézkedéseket hozhatnak magukkal, melyek a beruházásokat és a belső fogyasztást tovább gerjesztenék, idézte a Bloomberget az Equilor .


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!