Egyes tanárok úgy döntöttek, hogy sztrájkot tartanak, és sokan álltak be a kezdeményezés mögé.
"A sztrájkjog alapjog" - mondják.
Héftőn a kőbányai Szent László Gimnázium, kedden a Kölcsey Ferenc Gimnázium, ma pedig a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium tanárai döntöttek úgy, hogy az elbocsásátuktól sem félve nem veszik fel a munkát. Hiszen már úgysincs veszítenivalójuk - mint mondják.
Egyébként pont ma 14 órakor volt időpontjuk a pedagógusok szakszervezeteknek az Emberi Erőforrások Minisztériumának illetékeseivel, ahonnan élőben be is jelentkeztek a pedagógusok, amit a tárgyalások végeztével is megtesznek a Facebook-oldalukon.
Gulyás Gergely miniszter a Kormányinfón megerősítette, hogy jelenleg is zajlanak a tárgyalások az ügyben érintett szakszervezetekkel, és reméli, hogy megtalálják azt a megoldást, amire mindkét fél rábólinthat.
"A kormány szívesen tárgyal a pedagógusokkal, de arra kérik őket, hogy tartsák be a jogszabályokat, és a polgári engedetlenség nem olyasvalami, ami megoldást jelent a kérdésekre" - üzente nekik a tévé képernyőjén keresztül.
Véleménye szerint a kormány nem tartja helyesnek, hogy a szakszervezetek március második felében sztrájkolnának, közvetlen a választások előtt. Ami pedig az esetleges szankciókat illeti a sztrájkoló tanárokat illetően, Gulyás azt mondta, minden intézménynek van igazgatója, de a helyzet valóban nem könnyű, és nem is ideális ebben a pillanatban.
A pedagógusok többek között azt sérelmezik, hogy a múlt héten megjelent kormányrendelet kiüresítette a sztrájkjogot.