Gerendai Károlyt, akinek a nevéhez a SZIGET, a Michelin-csillagos Costes, a Budapest Park és még számos sikeres üzleti vállalkozás köthető, a Covid miatt jelentős anyagi kár érte. Ám úgy tűnik, a vesszőfutásnak vége, legalábbis ami a Lupa Beach-et illeti. A koronavírus-járvány második évében, 2021-ban ugyanis eddigi legmagasabb árbevételét produkálta. Igaz, Budapest tengerpartjának tavalyi nyeresége még nem üti meg a 2017. évi mércét, de a veszteséget már ledolgozták, s pozitív számokat produkáltak.
A cég friss éves beszámolójából az derül ki, hogy a beach 603,9 millióról 724,2 millióra növelte árbevételét, a 10,8 milliós veszteségét pedig 12,7 milliós nyereséggé fordította át. A trend annak is köszönhető, hogy az egy napra jutó árbevétel 2020-ban még 1,65 millió forint volt, 2021-ben pedig már 1,984 millió forint lett.
Mindez azért is figyelemreméltó, mert a strandnak, mint üzleti vállalkozásnak nem az egész naptári év áll rendelkezésre, erőteljesen idényfüggő, itt a nyáron kell megalapozni a bevételeket.
A cég beszámolójában arra is kitér, hogy a Covid-19 járvány okozta helyzet a jó számok ellenére is hatást gyakorolt a Lupa Strand Kft. gazdálkodására, viszont annak már csak kis esélyt adnak, hogy az ukrán orosz konfliktus lényegesen kedvezőtlenül hatna a vállalkozásra.
Lezárult az önkormányzati vizsgálat
Budakalászt, ahol a Lupa-tó is található, civilek irányítják. A 2011 Egyesület egyik választási ígérete az volt, hogy a korábbi évek zűrös ingatlanértékesítési és -gazdálkodási gyakorlatát felülvizsgálják. A vizsgálatok célja, hogy feltárják a közösségi tulajdon eladásánál tapasztalt visszásságokat. A Lupa-tó vizsgálatát azért rendelték el 2021-ben, mert állítólag az eredetinél alacsonyabb áron kelt el. Erről tavaly szeptemberben így nyilatkozott Gerendai Károly a Napi.hu-nak:
„A félreértések elkerülése végett: nekem most sem a vizsgálattal vagy a szakértői értékbecsléssel van bajom, hiszen az végre tisztázhat minket az alaptalan vádaskodás alól, hanem az üggyel kapcsolatos félrevezető és csúsztatásokkal teli tájékoztatás zavar. Nem tagadom, kifejezetten rosszul esik, hogy a kezdetek óta egyesek úgy állítják be ezt az ügyet, hogy ezáltal a gyanú árnyéka vetülhessen rám.”
Mivel a nyomozás eredményéről azóta semmit nem lehetett tudni, megkerestük Budakalász önkormányzatát, ahol megtudtuk, hogy
„ugyanúgy, mint más budakalászi ingatlanok adás-vételénél, a Lupa tó eladásának igazságügyi ingatlanszakértői felülvizsgálatát is kezdeményezte az önkormányzat. Más ingatlanok esetével szemben itt a szakértő nem talált feltűnően nagy értékaránytalanságot, ami további lépéseket indokolt volna.”
Azaz a vizsgálat lezárult, az ügy nem került rendőrségi nyomozási fázisba.
Árak
Bár a luxus strand látogatottságáról nincsenek információink, de a belépőárak emelése is hozzájárulhatott a fent említett napi bevétel megugrásához. A Lupa Beachen az árak ugyan nem olcsók, de 2020 óta nem emeltek nagyot rajtuk. Két éve a családi napijegy 4 főre hétvégén 10500 forint, míg a felnőtt napijegy 4 ezer forint volt. 2021-ben a honlap szerint a családi napijegy 4 főre hétvégén 13200 forint, felnőtt napijegy 4900 forint.
Gerendai Károly egyébként hosszú távon a Lupa Beachen vízen álló bungaló-szállodát húzna fel, amilyet még csak a világ extra helyen látott.