1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A zloty vezeti a mezőnyt, a forint a második helyen áll, a harmadik a cseh korona, utána a román lej következik. 

Hétfő hajnalban 383 forintba került az euró a nemzetközi devizapiacon, szemben a múlt hét elejére jellemző 390 forint közeli jegyzésekkel. 

A dollár árfolyama ezzel párhuzamosan a 355 forint feletti tartományból a 350 forint körüli szintekre csökkent. A magyar deviza az euróval szemben több mint 4 százalékkal drágult az idén. A régiós devizák közül a lengyel zloty több mint 5 százalékos pluszt ért el. Ugyanakkor a cseh koorna mindössze 0,4 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszközhöz mérten. A román lej pedig stagnál. 

Egyebek mellett a forint helyzetéről és jövőjéről is beszélgetett a Privátbankár és az Mfor főszerkesztője Csabai Károly az ING Bank makrogazdasági elemzőjével, Virovácz Péterrel a Klasszis Podcast legutóbbi adásában. Egyebek mellett szó volt arról, hogy a magyar gazdaság versenyképességének javítását, illetve a termelékenység növelését már nem a forintárfolyam alakításával kell elérni, ehelyett stabil fizetőeszközre van szükség. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!