Több mint két éve, 2021 elején indult el a Klasszis Klub rendezvényünk, amely keretében egy órán keresztül beszélgetünk neves hazai közéleti személyiségekkel, politikusokkal, gazdasági szakértőkkel, vállalatvezetőkkel. Eddig ezek az események online zajlottak, most azonban szintet lépünk, immár személyes részvétel mellett folynak majd a diskurzusok, ráadásul nem egy, hanem több szereplővel, s nem csak egy témában.
Az első ilyen beszélgetésre 2023. március 23-án, csütörtökön 17 órakor kerül sor, s két kiemelt témával foglalkozunk: a banki, hitelezési környezettel és a geopolitikai helyzettel.
Az első panelbeszélgetésen hazai bankvezérek vesznek részt, a másodikon pedig neves külpolitikai szakértőket és az ukrán frontot is megjárt tudósítót is kérdezünk.
Alig csillapodott a koronavírus-járvány, máris egy újabb nehézséggel kellett szembenéznie a hazai bankszektornak is. Az orosz-ukrán háború több negatív hatással is járt, az extraprofitadó, a kamatstop és az agrármoratórium súlyos tízmilliárdokkal csökkenti a bankok finanszírozási képességeit, amit csak tetéznek a jegybank likviditásszűkítő lépései. Hogyan tudnak így hozzájárulni a bankok az elsődleges feladatuk, a gazdasági növekedés finanszírozásához? Mennyire segítenek ebben az állami programok?
Az első panelbeszélgetésben ezekre a kérdésekre keressük a választ nagybanki vezetőkkel - Jelasity Radovánnal, a Magyar Bankszövetség elnökével, az Erste elnök-vezérigazgatójával és Simák Pállal, a CIB Bank elnök-vezérigazgatójával -, valamint a Magyar Nemzeti Bank volt elnökével, közgazdásszal, lapunk állandó szerzőjével, Bod Péter Ákossal.
Több mint egy éve dúl a háború Ukrajnában. Mi a béke ára? Hol tartunk most? Reális-e a tűzszünet a közeljövőben? Melyek lennének ennek feltételei orosz és ukrán oldalon? Mi a béke ára, és ki fogja azt megfizetni? Milyen a háború belülről? És mi lesz Magyarországgal?
Megannyi, vélhetően sokakat foglalkoztató kérdés, amelyet a második panelbeszélgetésen járunk körbe meghívott vendégeinkkel: Káncz Csaba geopolitikai szakértővel, lapcsoportunk állandó szerzőjével, Rácz András és Anton Bendarzsevszkij Oroszország-szakértőkkel és a fronton járt Vörös Szabolcs külpolitikai újságíróval.