Gyorsan döntést hozott arról a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), hogy a győri Duna Takarék Bank beolvadhat-e az MBH Bankba. A hivatalhoz ugyanis május 8-án, hétfőn érkezett be az összefonódás-bejelentés, amelyből kiderült, hogy
a Duna Takarék Bank Zrt., valamint az MBH Befektetési Bank Zrt., a hitelintézeti integrációba tartozó hitelintézeteket irányító integrációs üzleti szervezet, továbbá az Integrált Hitelintézetek Központi Szervezete (IHKSZ) egymással szándéknyilatkozatot írtak alá, amelynek tárgya a Duna Bank belépése a szövetkezeti hitelintézeti integrációba.
Május 12-én, pénteken a GVH pedig már ki is adta a hatósági bizonyítványt, amelyben megállapították, hogy az összefonódás-bejelentés alapján a törvényi vizsgálat elrendelésére okot adó körülmény nem áll fenn. A vizsgáló döntéséhez az eljáró versenytanács egyetértésének beszerzése is megtörtént. Akkor rendelhették volna el az összefonódás vizsgálatát, ha
- nem nyilvánvaló, hogy az összefonódás az érintett piacon nem eredményezi a verseny jelentős mértékű csökkenését.
A GVH szerint viszont nyilvánvaló, hogy a tranzakcióval nem csökken a verseny, ezért semmi akadálya, hogy utolsóként a Duna Bank is belép a takarékszövetkezeti egybeolvadásba. Tehát a Magyar Bankholding keretében több mint két éve tartó fúziós folyamat még nem zárult le teljesen. Április 30-án megvalósult az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. fúziója, így a május 1-jétől a létrejött hitelintézet MBH Bank Nyrt. néven, új, egységes arculattal folytatja a tevékenységét.
Laptársunk, a privatbankar.hu már 2020-ban úgy értesült, hogy a Takarékbank tárgyalásokat kezdett a győri központú Duna Takarék Bank megvásárlásáról. A Duna Takarékszövetkezet volt az egyetlen pénzügyi szervezet, amely sokáig kimaradt a takarékszövetkezeti összeolvadásból. A takarékszövetkezetből 2013-ban alakult meg a Duna Takarék Bank Zrt., amely sokáig Garancsi István, a Videoton futballcsapatának tulajdonosának érdekeltségébe tartozott, de még 2020 szeptemberében is közel 20 százalékos volt a részesedése, mint ahogy Hernádi Zsolt feleségének is, sok kisbefektető mellett.
A Duna Takaréknak négy megyében 15 fiókja van, és 2021-ben 5,3 milliárd forintos bevétel mellett 190 millió forintos nyereséggel zártak. Idén márciusban változott a tulajdonosi szerkezet: a Danube Magántőkealap 98,4 százalékos részesedést szerzett a pénzintézetben. Ez a Mészáros Lőrinc által tulajdonolt Opus Global Befektetési Alapkezelő Zrt. egyik befektetési alapja.
A GVH engedélye tehát már megvan, de még a jegybank engedélye is szükséges. Ennek még nincs nyoma, ellenben egy április 19-i határozatban 1,5 millió forintra bírságolta a Duna Takarékot és egyebek mellett a jegybank előírta, hogy készítsen új konszolidált biztosított betétállományt.
Az MBH Bank kedden adta át Miskolcon az első fiókját. Az eseményen Barna Zsolt elnök-vezérigazgató hangsúlyozta: az MKB Bank és a Takarékbank április 30-i egyesülésével létrejött MBH Bank Magyarország második legnagyobb, tisztán magyar tulajdonú hitelintézete, amely mintegy kétmillió lakossági és vállalati ügyféllel rendelkezik. Csöbör Katalin, a térség fideszes országgyűlési képviselője pedig úgy vélte: az újonnan létrejött pénzintézet méltó versenytársa lesz hazánk piacvezető bankjainak (OTP), melynek haszonélvezői az ügyfelek lesznek.