3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Régen elképzelhetetlennek tűnt, hogy egy baleset vagy hosszan tartó foghiány esetén a páciens ép fogsorral rendelkezzen. Ekkor sajnos már nem tudtak segíteni, így az emberek kénytelenek voltak a foghiánnyal együtt élni. Az orvostudománynak hála, ma már van megoldás! 

Bizonyos esetekben egyszerűen szükség van a csont pótlására ahhoz, hogy a fogorvosok pótolni tudják a hiányzó fogat. Többféle módszer létezik erre. De mire számítson az, akinek csontpótló beavatkozásra van szüksége

Mikor van szükség a beavatkozásra? 

Ha egy fogat kihúznak, vagy valamilyen balesetből kifolyólag elvesztik, akkor a fog helyén lévő állcsont néhány hónap alatt elsorvadhat, összehúzódhat, elvékonyodhat. Esztétikai szempontból is okozhat problémákat, viszont ezen kívül a fog pótlását is megnehezíti. 

Ha nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű csont ahhoz, hogy rögzítsék a fogimplantátumot, akkor az nem tud hosszútávú megoldást biztosítani. 

Bár változó, hogy kinél mennyi idő alatt zajlik le ez a folyamat, átlagosan fél év szükséges ahhoz, hogy a csont teljesen leépüljön. Ez teljesen független az életkortól, fiatalokat és időseket egyaránt érinthet a probléma. Genetikai adottság, hogy kinél mennyi idő alatt következik be, de előbb-utóbb szembe kell nézni vele. 

Hogyan zajlik a csontpótlás?

A csontpótláshoz igénybe vett területet speciális membránokkal zárják el a környezetétől, amelyeket szögekkel, csavarokkal rögzítenek. Ezt követően megindul a membrán alatti csont kitöltése. A membrán feladata, hogy távol tartsa a nyálkahártyát és a kötőszöveteket, mivel ezek akadályozzák a csont kialakulását. 

A folyamat célja, hogy az orvosok létrehozzanak és fenntartsanak egy teret a csont és a nyálkahártya között, ezzel kedvező felületet teremtve a csontképzéshez. Ehhez általában marhacsontot, humán eredetű csontot vagy a páciens saját csontjait alkalmazzák. A Halász Klinikánál nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a csontpótláshoz szükséges csontokat az állkapocsból gyűjtsék be, ne a csípőcsontból vagy a test egyéb területeiről. 

Kisebb csontpótlás esetén 3 hónap, nagyobb csontpótlásnál kb. 9 hónapig tart a gyógyulási idő.

Amennyiben elvesztetted az egyik fogad, fontos, hogy azonnal kérj szakszerű segítséget! Minél tovább halogatjuk a fogorvosi beavatkozást, az orvos számára annál nagyobb bonyodalmat fog okozni a csontszövet pótlása. 

Ha sikerült a csontpótlási folyamat, abban az esetben lehetőség nyílik a fog pótlására, és a fogászati implantátum behelyezésére. Így búcsút inthetsz a foghiánnyal kapcsolatos kellemetlenségeknek!
 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!