ThetaHealing és ami mögötte van
Egy Amerikából származó alternatív terápiás módszerről van szó, mely során théta-állapotba kerülünk, és egy vezetett meditációt élünk át. Ezen az agyhullámon könnyen feltárhatóak a tudatalatti rejtett hiedelmei. Mikor ezek feltörnek a tudatos térbe, ott már jóval könnyebb megváltoztatni őket. A kliensek közérzetében azonnali javulás tapasztalható. A módszer alkalmazása közben végbemennek változások, és ez a kvantumfizika nyelvén meg is magyarázható. És igen, olyan része is van a terápiának, amit egész egyszerűen csak tapasztalunk, hogy igen, ez működik.
Szemléletváltás az út során
Hatalmas mérföldkő az életünkben, mikor egy szemléletváltás következik be. Ilyenkor nem okoz nehézséget meglátni, hogy sokszor a tudomány látókörén néha túlmutató élmények vannak. Az, hogy nyitottak vagyunk elfogadni és megtapasztalni az új dolgokat - mely valóban új, hisz működését még nem fedeztük fel teljesen -, tulajdonképpen hatalmas szabadságot és örömöt jelent azontúl, hogy változásokat hoz. Kiss Henriett terapeuta is ezért alkalmazza a ThetaHealing módszerét - ráadásul a legmagasabb szinten -, és ezért ajánlja önmagunk megismerésének egyik kiváló eszközeként.
ThetaHealing és önismeret
Nincs olyan módszer, ahol az önismeret ne lenne sarokpont. Amikor fejlődünk - akár egy tudatos önismereti terápia során -, akkor különböző szinteket és érzéseket tapasztalunk. Nézzük a különböző lépcsőfokokat.
- Remény: Először csak reménykedünk, hogy meg tudjuk változtatni a saját magunk valóságát
- Bizalom: Az önismeret következő szintje, ekkor bízunk abban, hogy tudunk változtatni
- Hit: Még előrébb tartva, már hisszük, hogy a valóságunk megváltozik
- Tudás: És van, hogy sejtszinten tudjuk, hogy mi teremtjük meg a saját valóságunkat, mely majd a változást hozza életünk során!
Biztosak lehetünk benne, hogy mindannyian képesek vagyunk felszínre emelni minden lehetőséget, mely bennünk szunnyad. Mit kell ehhez elsődlegesen tennünk? Fókuszáljunk azokra az elemekre, amelyeket szeretnénk. A változások sokszor hordoznak félelmet is magunkban, pedig el kell higgyük, a boldogság felé robogunk. És ez leginkább akkor van, ha abból a nézőpontból kémleljük életünket, hogy mik azok az életünk darabkái, amelyeket nem akarunk. Pedig kizárólag arra érdemes koncentrálnunk, amire valóban vágyunk. Ez elindít minket a tudatos fejlesztések és önismeret útján, segít teljes képet mutatni saját magunkról és a változásaink lehetőségeiről, útjáról.