A 2022 februárjában és márciusában készült közvélemény-kutatás válaszadóinak 80 százaléka szerint az uniós partnerországokban tapasztalható szegénység elleni küzdelemnek kellene az EU egyik fő prioritásának lennie. Szintén széles körű - 89 százalékos - a támogatottsága annak, hogy az unió lépjen fel a partnerországokban az éghajlatváltozás ellen.
A felmérés szerint az európai polgárok mintegy 40 százaléka a partnerországok egészségügyének, oktatásának és vízellátásának javítását tartja a legfőbb kihívásoknak a nemzetközi fejlesztéspolitika terén, a megkérdezettek egynegyede viszont a gazdasági növekedést és a foglalkoztatás kiterjesztését.
A válaszadók 24 százaléka a demokráciát és az emberi jogokat, 23 százaléka pedig az élelmezésbiztonságot és a mezőgazdaságot említette az unión kívüli országokat célzó fejlesztéspolitika fontos területeként.
Tízből kilenc válaszadó továbbá úgy véli, hogy az uniós nemzetközi fejlesztési tevékenységnek leginkább azt kell megcéloznia, hogy az oktatás mindenki számára elérhető legyen, valamint a válaszadók mintegy 80 százaléka szerint az EU-nak támogatnia kell a partnerországokat a digitális átállásban.
(MTI)