Nehéz lenne megmondani, hogy a magyar milliárdosok közül kinek van a legbonyolultabb és legnagyobb céghálója, hiszen Jellinek Dániel, Garancsi István vagy Mészáros Lőrinc is eséllyel nevezne be ebbe a versenybe, de a Rahimkulov családnak is hatalmas tapasztalata van már arról, hogy miként kell egy céget megalapítani. Ők talán kevésbé ismertek, pedig hatalmas vagyonuk és befolyásuk van. Felejthetetlen történet, hogy az orosz származású Timur Megdetovics Rahimkulov fia volt az a diák, aki szabályellenes módon vizsgázott a Budapesti Corvinus Egyetemen.
A Rahimkulov család központja igazán szép helyen van: Városligeti fasor 34-36. Ez egyike a környék számtalan villájának. Ruszlán és Timur Rahimkulov vagyonát döntően OTP- és Mol-részvények adják, de jelentős érdekeltségeik vannak az energetikában, építőiparban és a turizmusban is. Csak idén öt céggel szaporodott a városligeti villába bejelentett cégek száma. Rögtön januárban megszületett a Sagio Fashion Kft., ennek Ruszlán és a 22 éves Valéria Rahimkulov az ügyvezetői és textilkereskedelemmel, valamint szőrme gyártásával fogalkoznak. Elérhető leírások szerint a Sagio egy feltörekvő budapesti székhelyű prémium ruhamárka.
A következő cégalapítási hullám áprilisban tört rá a Rahimkulov családra. Az ingatlanos Aniretake Kft. április 10-én érkezett, neve talán az Ekaterina nevet jelenti visszafelé, a szintén ingatlanos-vagyonkezelő Indx invest holding Kft. április 12-én csatlakozott a csapathoz, míg a Tckt invest Kft.-t április 16-án jegyezte be a bíróság. Kis pihenő után pedig az Atlas Gold Hungary Zrt. is feliratkozott a Városligeti fasor 34-36. szám alatt megtalálható cégek listájára.
A magyar állampolgársággal is rendelkező orosz üzletemberről, Rahimkulov Ruszlanról a g7.hu írta meg, hogy Magyarország egyik leggazdagabb embere, családja összességében pedig a leggazdagabb lehet (500 milliárd forint). Az anyacég a Kafijat Zrt., amit 2007 februárjában alapított 5,85 milliárd forinttal az orosz Megdet Rahimkulov és két fia, Ruszlan és Timur. Az édesapa 2008-as hazatelepüléséig volt a néhai Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) tulajdonosa és első embere. Az ÁÉB 1922-ben alakult meg Magyar Ipari és Kereskedelmi Ellenőrző Bank néven. A bankot 1948-ban államosították. Az Általános Értékforgalmi Bank nevet 1952-ben vette fel, és 1952-tól 1986-ig a Pénzintézeti Központ részeként működött. A teljes körű kereskedelmi banki jogosítványokat 1987-ben kapta meg.
A Kafijat alaptőkéjét 2008 áprilisáig 98,45 milliárd forintra emelték, akkor azonban 10,45 milliárdra szállították le - ez egybeesett azzal, hogy az édesapa visszament Oroszországba, vélhetően nem üres kézzel. Két fia viszont Magyarországon maradt, a Kafijat részesedésén pedig szó szerint testvériesen megosztoztak. A Kafijat tavaly is közel 8 milliárd forintot hozott a családnak, így a saját tőke is 150 milliárd forint fölé kúszott.
A család a magánegészségügy területén is aktív. Lapunk írta meg 2021 tavaszán, hogy a MOM Park bevásárlóközpont második emeletén található magánkórház többségi tulajdonosa a Greenskill Kft. lett, amelynek többségi tulajdonosa a Greennovatív Energia Fejlesztő Kft.-n keresztül Rahimkulov Ruszlan, a kisebbségi pedig a Skillinvest Kft.-én keresztül Rahimkulov Timur. A cég nevét pedig Szent Magdolna Magánkórház Kft.-re változtatták. Éppen ide kötődik a legújabb céges ügylet: a Greenskill július 31-től a törökbálinti MKM Egészségügyi Szolgáltató és Beruházó Kft.-nak is a résztulajdonosa lett.