Az MTI gyűjtése szerint hétfőn teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a kiskereskedelem júliusi adatait. Júniusban a kiskereskedelmi forgalom volumene a nyers adat szerint 4,1 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 4,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit.
Kedden a kereskedelmi szálláshelyek júliusi forgalmának adatait közli a KSH. Júniusban a belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 18 százalékkal nőtt 2021 azonos hónapjához viszonyítva, a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma pedig több mint három és félszeresére emelkedett.
Szerdán jelenik meg az első becslés a júliusi ipari termelésről. A júniusi második becslés szerint az ipari termelés volumene 1,5 százalékkal haladta meg az idei hatodik hónapban az egy évvel korábbit, munkanaphatástól megtisztítva a termelés 4,8 százalékkal bővült.
Csütörtökön teszi közzé a KSH az augusztusi fogyasztói árakat. Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 13,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a tartós fogyasztási cikkek ára emelkedett a leginkább
Szintén csütörtökön közli a KSH első becslését a júliusi külkereskedelmi termékforgalomról. Júniusban az export euróban kifejezett értéke 14,6, az importé 25,0 százalékkal nőtt, a külkereskedelmi egyenleg 954 millió euróval romlott a tavaly júniusihoz képest.
Az MTI gyűjtéséből derül ki az is, hogy a Pénzügyminisztérium is csütörtökön teszi közzé a gyorstájékoztatót az államháztartás központi alrendszerének augusztus végi helyzetéről. Júliusban a részletes tájékoztató szerint az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere 255,7 milliárd forint többletet ért el, hiánya 2636,5 milliárd forintra csökkent, ami az idei évre tervezett deficit 83,6 százaléka.