3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Beindult tavaly a Puskás Ferenc Sport Hotel szekere, az emelkedő bevételeknek köszönhetően két egymást követő veszteséges év után hirtelen rekordnyereséget könyvelhetett el az üzemeltető cég. Igaz, ez aprópénz a felcsúti Mészáros-birodalom többi tagjának teljesítményéhez képest.

Határidő előtt megjelent az alcsúti arborétum mellett működő Puskás Ferenc Sport Hotelt üzemeltető cég tavalyi gazdasági eredményeiről szóló dokumentumok. A Kft. közvetlen tulajdonosa egyébként a TAO-támogatások legnagyobb nyertese, az adományozó gazdálkodói szervezetek kedvence, A Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány.

A friss számok alapján a tulajdonosnak (és a mögötte álló Mészáros Lőrincnek) egyáltalán nem lehet oka panaszra, a sporthotel végre hibátlan évet produkált - legalábbis a számok alapján. A 2018-as 214,5 millió forintos árbevétel után tavaly már harmadával több, 277 millió forint folyt be a kasszába. Azonban a növekedés hátterére a kiegészítő melléklet már nem világít rá. A hotelt üzemeltető cég átvette ugyanis a több Mészáros-cég beszámolójára is jellemző titkolózást.

Forrás: puskashotel.hu
Forrás: puskashotel.hu

A 2018-as évet részletező dokumentumból azonban még kiderül, hogy a bevételek döntő hányada a cég alaptevékenységéből, vagyis éttermi, mozgó vendéglátásból származott. Néhány millió forintot a helyszín bérbeadásának, illetve nem az alaptevéknységből származó bevételnek köszönhetnek. Hogy ezek tavaly milyen arányban és mértékben jártultak hozzá a bevételekhez, már nem tudni.

A dokumentumban - mely pont a részletek kifejtését szolgálná - nemes egyszerűséggel kihagyták a bevételek tárgyalását, sőt, még a ráfordítások részletezésére sem jellemző a terjengősség. Mindössze a létszám- és béradatokra tértek ki külön. De haladjunk sorban. Anyagjellegű ráfordításként 90,5 millió forint után tavaly 105,4 milliót számoltak el, személyi jellegűként pedig 146,5 millió forintot a korábbi 121,5 millió után. Utóbbi tétel ráadásul úgy emelkedett, hogy közben az átlagos statisztikai létszám 24-ről 23 főre mérséklődött egy év alatt. Vagyis a költségek növekedése béremeléssel magyarázható, ami becslésünk is megerősít.

A bérköltség és létszámadatok alapján tavaly jókora béremelést hajthattak végre. Az átlagos bér a hotelben 433 289 forint lehetett, ami a 2018-ashoz képest majdnem százezer forinttal (25 százalékkal) magasabb.

A cég üzemi szintű eredménye néhány ezer forint híján gyakorlatilag megegyezik az adózott eredménnyel, mely 12,9 millió forint nyereség lett az előző évi 1,4 milliós veszteség után. A nyereség rekordnagyságú, az elmúlt években egyszer sem lépte át ez az összeg a 10 millió forintot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!