Tarlós István volt főpolgármester a Karácsony Gergely által indított „fővárosi lakógyűlés” kapcsán úgy fogalmazott a Magyar Nemzetnek adott interjújában, hogy a kérdésekbe állításokat fogalmaztak bele, miközben azok valóságtartalma kérdéses. Mint mondta, úgy véli, hogy ahhoz, hogy a kérdezősködés értelmet nyerjen, legkevesebb két dolog biztosan igaz kellene, hogy legyen. A volt főpolgármester szerint az egyik állítás, hogy a főváros valóban nettó befizetője-e az államnak, valamint az, a másik pedig, hogy a Lánchíd-felújítás hatmilliárd forintos állami támogatásának automatikus folyósítási kötelezettsége jogi szempontból a valóságban fennálljon.
Hozzátette, szerinte mind a két, közvélemény számára bizonytalanságként megjelenő probléma könnyedén tisztázható.
A Lánchíd finanszírozása kapcsán úgy fogalmazott,
úgy hírlik, van egy főpolgármester által is aláírt hivatalos irat, ami szabályozza a folyósítás feltételeit. Talán elő kellene venni, hátha érdekelné a közvéleményt annak a pontos, nem szóban átértelmezett tartalma.
Tarlós István végül megjegyezte, hogy ő ciklusa idején a megegyezés szerint utólag, azzal a feltétellel kapott volna hatmilliárd forintot a híd rekonstrukciójához, hogy 18 hónapon belül visszaáll a teljes közlekedés.
A volt főpolgármester szerint ami biztosan elfogadhatatlan, az a főváros felelősségének hárítása a híd autómentesítésének kapcsán, hiszen bár a megállapodásban foglaltaknak van persze jelentősége, ez alapvetően egy szakmai kérdés. Tarlós kifejtette,
az autómentesítést olyan állapotra kalkulálják, mikor az összes többi budapesti Duna-híd működik. Viszont a Lánchíd után fel kell újítani a Petőfi, majd ezt követően az Árpád hidat. Vagyis ezeket egymást követően hosszú évekre le kell zárni. Akkor pedig a Lánchíd kapacitásának kiiktatása közlekedési káoszhoz vezet majd. Ennek a felelősségét laikusokra – köztük kiskorú gyerekekre – hárítani nevetséges. Ez nem demokrácia, hanem dilettantizmus, amit ajándékként tálalnak a gyanútlan szavazóknak.