Amióta a csúfos választási eredmények ellenére augusztus végén újra megválasztották az LMP elnökének Ungár Pétert, azóta meglehetősen csendben van a magát konstruktív ellenzékinek mondó politikus, aki közéleti némasága ellenére az üzleti életben viszont megint aktivizálta magát. Az Opten adatbázisa szerint ugyanis a családja új vagyonkezelő céget alapított. Természetesen a főszereplő inkább Schmidt Mária, Széchenyi-díjas magyar történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, aki Ungár Péter édesanyja.
Az új vállalkozás neve Pióka Vagyonkezelő és Szolgáltató Kft., szeptember 17-én jegyezték be, főtevékenysége az üzletvezetés, de foglalkoznak még:
- vagyonkezeléssel (holding),
- saját tulajdonú ingatlan adásvételével,
- reklámügynöki tevékenységgel és
- egyéb sporttevékenységgel.
Főleg az utóbbi feltüntetése érdekes, mert az egyéb sporttevékenység kategóriába többek között sportesemények rendezése, szervezése, promóciója, valamint sporthorgászat és -vadászat szervezése tartozik. A család eddig leginkább ingatlanokkal és a turizmussal foglalkozott, a sporthoz kevés a kapcsolódásuk. A Pióka Vagyonkezelő többségi tulajdonosa a kormánybarát történész, de Ungár Péter és nővére, Ungár Anna is kapott részesedést. Nagyjából ez volt a felállás a család eddigi vállalkozásaiban is.
Hogy miért volt szükségük egy vagyonkezelő cégre, az még nem világos, de tény, hogy jelentős vagyon felett diszponál a család, így van mit kezelgetni. Legfontosabb társaságuk a Budapesti Ingatlan (BIF) Nyrt., a BIF főrészvényese pedig a Pió-21 Kft., aminek tulajdonosa Schmidt Mária és gyerekei, Ungár Péter és Ungár Anna. A Pióka elnevezés is talán a Pió-21 Kft.-re utalhat.
Azt a K-Monitor írta meg precízen, hogy bár a tavalyi adózott eredmény 8,5 milliárd forint volt, Schmidt Mária és gyerekei ennél jóval nagyobb, 31,1 milliárd forintos osztalékot vettek ki családi vagyonkezelő cégükből, a PIÓ-21-ből. Ez úgy lehetséges, hogy hozzányúltak a korábbi évek ki nem vett nyereségéből képzett eredménytartalékhoz is. A K-Monitor kalkulációja szerint ha a családtagok a tulajdonrészük alapján részesülnek az osztalékből, akkor Schmidt Mária 20,9 milliárd forintot, míg két gyermeke, Ungár Anna és Péter 5,2-5,2 milliárd forintot vihetett haza. A BIF eredeti sikereihez nincs sok közük, a céget Schmidt Mária férje, Ungár András rakta össze, de ő 2006-ban elhunyt.
A 100 leggazdagabb magyar című kiadvány becslése szerint a családnak összesen 99 milliárd forintja van, ezzel a 21. helyen szerepelnek. A jelentős gyarapodás annak köszönhető, hogy a BIF részvényei remekül hasítottak a tőzsdén. A legutóbbi hír a céggel kapcsolatban arról szólt, hogy hamarosan megkezdődik a Városmajori Postának is otthont adó irodaház felújítása. A fővárosi, XII. kerületi ingatlant bővítik, a postahivatal működtetéséről zajlanak az egyeztetések a Magyar Postával.
Arról pedig lapunk is beszámolt tavaly, hogy Orbán Viktor miniszterelnök Opatijában, Ungár Péter LMP-társelnök nővérének villájában töltötte augusztusi vakációját. Ungár Péter elmondása szerint ehhez semmi köze nem volt és a család üzleti életébe sem szól bele, csak a pénze származik onnan.