A BÉT honlapján megjelent jegyzőkönyv szerint a pályázatra négy céget hívtak meg. Az építés a döntést követő egy héten belül megkezdődhet. A kivitelezés 18 hónapig tart, de ehhez 40-50 millió euró saját tőkére van szükség. Ennek egy része áll rendelkezésre - közölte az igazgatótanácsi tag. Hozzátette: a Cogenco amerikai céggel tervezett ügylet lehetővé teszi, hogy ehhez az összeghez a spanyol leányvállalat mielőbb hozzájusson.
A korábbi tájékoztatás szerint a Genesis 2009. augusztus 11-én állapodott meg a Cogenco International Inc. nevű társasággal arról, hogy a magyar cég eladja három leányvállalatát, amiért a Genesis 8,7 millió darab Cogenco törzsrészvényt, és egy darab "A" sorozatú - menedzsment jogokat biztosító - részvényt kap. Az ügylet zárásának egyik feltétele az, hogy a Cogenco könyv szerinti értéke elérje az 50 millió dollárt. Ehhez külső befektető bevonása szükséges, új részvények részvényenként legalább 10 dolláron történő kibocsátásával.
Az ügylet zárásának határideje 2009. december 15. Az esetleges határidő módosítása iránt érdeklődő részvényes kérdésére Rényi Gábor azt mondta: az igazgatótanács tárgyalt egy javaslatot. Ha ezzel a Cogenco egyetért, tájékoztatják a tulajdonosokat, de további részleteket nem közölt.
A Genesis három leányvállalata - a Genesis Solar Espana, a Genesis Solar Singapore és a Genesis Solar Hungary Kft. -, amelyet a Cogenco megvásárolt - napelem-gyártó üzemeket épít Magyarországon, Spanyolországban és Szingapúrban.
A közgyűlésen lemondott Rényi Gábor és a teljes igazgatótanács. Az új igazgatótanács elnöke Edward Michael Andrew Mier-Jedrzejowicz lett.
A Genesis részvényeit a Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában jegyzik. A részvény hétfőn 595 forinton, az előző záróárnál 20 forinttal alacsonyabban zárt és forgalma megközelítette az 59 millió forintot. Az 500 forint névértékű részvények legmagasabb árfolyama az elmúlt 52 hétben 1269 forint, a legalacsonyabb 251 forint volt.
MTI/Menedzsment Fórum