1p

Ha az Egyesült Államok még több bioüzemanyagot fog előállítani, mint eddig, akkor az katasztrófát okoz a Mexikói-öbölben - állítja egy, a National Journal of Sciences című szaklapban megjelent tanulmány.

A kukoricatermesztés tervezett növelése ahhoz fog vezetni, hogy az Egyesült Államoktól délre eső öbölben már jelenlévő "halálzóna" terjeszkedik, és még több tengeri élőlény pusztulását okozza - magyarázza tanulmányában Simon Donner, a kanadai British Columbia Egyetem munkatársa. A Mississippi torkolatánál elhelyezkedő "halálzóna" területe már most húszezer négyzetkilométernyire tehető.

Ha az USA 2022-ig annyi kukoricát akar termeszteni a bioüzemanyagok előállításához, mint amennyit tervbe vett, akkor a Mississippi és a szintén a Mexikói-öbölbe torkolló Atchafalaya folyó nitrogénszennyezettsége a jelenleginél még egyharmaddal magasabb lesz.

A tápanyagok a túltrágyázás miatt kerülnek a folyóvizekbe, ahol algaburjánzást, és ezáltal oxigénhiányt okoznak, ami a halak pusztulásához vezet. Donner szerint - aki a várható fejleményeket számítógépes modellek segítségével mérte fel - az USA által tervezett óvintézkedések 95 százalékban kudarcra vannak ítélve.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!