"Szervezetünk 39 millió forintot nyert a Európai Unió Interreg programjától a Megújuló energia - megújuló határvidék programra, melyet az Ister-Granum Eurorégió magyarországi területén és Komárom-Esztergom megyében valósítunk meg, nyolc hónap alatt" - mondta Szuhi Attila kommunikációs munkatárs.
Az ökoház és ökopark építésével párhuzamosan az egyesület az ELTE szakértői és egy térinformatikai-team segítségével elkészíti a célterület megújuló energiaforrás potenciáljának térképét, majd összegyűjtik a térségben eddig megvalósult megújuló energiaforrás alkalmazásokat és ismertetik a külföldről átvehető példákat.
A Búbánat-völgyben felépülő ezer négyzetméteres ökopark és a 60-70 négyzetméteres ökoház kézzelfogható példája lesz a megújuló energiaforrások alkalmazásának.
A program eredményeinek elterjesztésére szemléletformáló kampányba kezd az egyesület, akkreditált tanár-továbbképzést indítanak, iskolai oktatást és utcai megjelenéseket szerveznek.
A "Megújuló energia - megújuló határvidék" programba bekapcsolódik a Szlovák Környezetvédelmi Ügynökség, a napkollektor-építésre, iskolai oktatásra a régió szlovákiai részén is sor kerül.