2p

Ám korai az öröm, csak a szakmai bérpótlék 20-ról 32 százalékra emeléséről határozott a kormányfő. A pedagógusok béremelését továbbra is az uniós források beérkezésétől teszik függővé.

A pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról szóló 326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet 16. § (11) bekezdésében a "húsz" szövegrész helyébe a "harminckettő" szöveg lép. Ez a rendelet 2023. január 1-jén lép hatályba" - olvasható a Magyar Közlönyben megjelent, Orbán Viktor által aláírt rendeletben.

Ez tehát még nem a pedagógusok béremelése. Az is meglesz, csak a tanárok által követelt mértéknél jóval kevesebbet, tíz százalékot tud megelőlegezni a kormány, amíg nem kapjuk meg a Magyarországnak járó forrásokat - emlékeztetett a Belügyminisztérium (BM) péntek este. Az MTI-hez eljuttatott közleményben arról írnak, hogy

"a kormány többször leszögezte, ahogy Magyarország megkapja a hazánknak járó uniós forrásokat, a rendszerváltás óta legnagyobb pedagógusbéremelés következhet. Ezért is fontos, hogy hamarosan megszülethetnek a hazánkat illető uniós forrásokról szóló megállapodások."

A BM közlése azt is megismételte, hogy ha megérkeznek "az uniós források, a mostani bérhez képest 2023-ban a mostani 10 százalékos béremelés helyett 21, 2024-ben 25, 2025-ben pedig 29-30 százalékos lehet a pedagógusbéremelés mértéke". A most bejelentett tíz százalékos béremelés 143 146 ezer iskolai és óvodai pedagógust érint, és a költségvetésnek 67,6 milliárd forintos kiadást jelent.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!