Nagy port kavart egy évvel ezelőtt, amikor a kormány úgy döntött, szakít a több évtizedes hagyománnyal és a tanítási év nem június közepén zárul, hanem egy héttel később. Ez a hosszabbítás ugyan elsőre nem tűnt soknak, a diákoknak mégis számít. Ráadásul mintha az Orbán-kabinet is lábon lőtte volna magát: a gyenge nyáreleji turisztikai adatokba ez az egyhetes csúszás is belejátszott, aminek következtében kevesebb adóbevétele lett az állami költségvetésnek.
Ez alól a szakképző intézmények voltak kivételek, ők az idén is június közepén, egész pontosan június 14-én, pénteken zártak.
Nos, a kormány ezen a jövő évben sem változtat. Legalábbis ez következtethető ki Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszternek a Magyar Közlönyben kedd este megjelent rendeletéből.
Eszerint ugyanis a hazai szakképző intézményekben az első tanítási napja 2024. szeptember 2. (hétfő), az utolsó tanítási napja pedig 2025. június 13. (péntek), az utolsó évfolyamon 2025. április 30. (szerda).
A rendeletből az is kiderült a szokásos három szünet ideje:
- az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2024. október 25. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2024. november 4. (hétfő)
- a téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2024. december 20. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2025. január 6. (hétfő)
- tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2025. április 16. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2025. április 28. (hétfő).
Azt a Belügyminisztérium már június közepén bejelentette, hogy a gimnáziumokban, a szakgimnáziumokban és a szakiskolákban továbbra is egy héttel tovább tanulnak, 2025. június 20-áig.