2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A lakásokhoz való állami támogatás igénylése március 15-től vált egyszerűbbé. A konstrukció népszerűségét jelzi, hogy az indulás óta 11,2 milliárd forint értékben folyósított támogatást a K&H. Az igénylések több mint negyede Budapestről és Pest megyéből érkezett, a harmadik helyen Bács-Kiskun megye áll, a legkevesebb kérelmet pedig Nógrád megyeiek adták be. A legtöbben még mindig használt lakás vásárlására kérik a támogatást.

Március 15-től egyszerűbben és gyorsabban lehet igényelni a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK) segítségével elérhető támogatásokat. Az egyik fontos változás, hogy az igénylőknek nem kell minden szükséges igazolást beszerezniük, elég csak nyilatkozniuk arról, hogy jogosultak a támogatásokra. A K&H szerint a könnyítés vonzóbbá teszi a rendszert, amelynek keretében a 2016-os indulás óta több mint 11 milliárd forint támogatást kaptak a bank ügyfelei.

A K&H a CSOK-szabályok változása apropóján készített friss összeállításából kiderül, hogy 2016 eleje óta több mint 4500 igénylő kapott támogatást a CSOK keretében, egy-egy érintett átlagosan 2,43 millió forinthoz jutott. A bank statisztikái szerint a darabszámok alapján 10-ből 6 igénylés használtlakás-vásárlásra szól, az összegek alapján pedig a lakás- és házépítés viszi a prímet 50 százalékos aránnyal.



Az országon belül a budapestiek és a Pest megyeiek a legaktívabbak a CSOK szempontjából: a darabszámok alapján az igénylések 14-14 százaléka érkezett ezekből a térségekből és a támogatási összeg szerint is a főváros és Pest megye áll az élen. Utánuk következik Bács-Kiskun, Fejér és Borsod-Abaúj-Zemplén megye, ahonnan az igénylések 7, 6 és 5 százaléka érkezett. A legkevesebb CSOK-igénylés Tolna, Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád megyéből futott be: utóbbi megyék aránya 3, 2 és 1 százalékos.

A K&H szerint a CSOK-os támogatások is hozzájárultak ahhoz, hogy az utóbbi két évben élénküljön a magyarországi jelzáloghitelezés. A K&H egyébként tavaly összesen 104 milliárd forint értékben folyósított jelzáloghitelt lakossági ügyfeleinek, ami 32 százalékos emelkedésnek felel meg. Ennek eredményeként 2016 vége óta a K&H Csoport részesedése a lakossági jelzáloghitel-piacon 14,7 százalékra nőtt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!