1p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Európai Unióban csökken az új tagállamok bérlemaradása az Európai Munkaügyi Kapcsolatok Megfigyelő Központjának jelentése szerint.

Az Európai Unió átlagában az elmúlt két évben a nominális bérek 4,9 és 5,6 százalékkal nőttek, ez reálértékben 1,9 illetve 2,7 százalékot jelentett - állapítja meg a jelentés.

A régi tagállamokban a nominális béremelés ebben a két évben 2,8 és 2,9 százalék volt, ez reálértékben 0,6 és 0,8 százalékot eredményezett. Az új tagállamokban viszont nominálisan 7,5 és 9,1 százalékos fejlődést értek el, ami vásárlóértékben 3,5 és 5,2 százalékos erősödés.

Az új tagállamok reálbéremelésének két szélső értéke a múlt évben: Cipruson egy százalék, Litvániában 16 százalék. A régi tagállamokban ezek a szélső értékek: Németországban 0,1 százalék, Görögországban 2,6 százalék.

Magyarországon a múlt évben a bruttó bér 8,1 százalékkal, a nettó 7,5 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A reálkereset - a fogyasztóiár-index 3,9 százalékos növekedésével számolva - 3,5 százalékkal volt magasabb az előző évhez viszonyítva.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!