3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az elkövetkező 15 évben a nyugdíjakkal kapcsolatos növekvő kiadások miatt Németország, Olaszország és Japán is gazdasági válságra számíthat. A jelenlegi tendencia utoljára a Római Birodalom hanyatlása idején volt jellemző Európára.

Csökken az oktatás színvonala

Talán az egyik legfájóbb tényező ugyanakkor az oktatás színvonalának csökkenése. Sok iskola nem tart lépést a vállalkozásokat a modern gazdaságban jellemző egyre növekvő komplexitással és gyors technológiai változásokkal. Más egyetemeken pedig egyszerűen nem végez elég diák. Az Egyesült Államokban a diákok mindössze 70 százaléka végzi el a középiskolát, és mindössze 32 százalékuk tesz emelt szintű érettségit, ami a 4 éves egyetemi kurzus előfeltétele. Az afro-amerikaiak és spanyol-amerikaiak körében az érettségit megszerzők aránya 50 százalék körülire tehető, és mindössze 20 százalékuk szerez olyan végzettséget, amely feljogosítja őket az egyetemi szintű továbbtanulásra.

Az eredmény: egyre kevesebb és egyre rosszabb minőségű munkaerő, különösen a nagy szakértelmet és magas képzettséget igénylő területeken. A munkaerő-bázisukat hazai forrásból bővíteni és erősíteni kívánó nagyvállalatoknak magukra kell vállalniuk a szakértelem-hiány leküzdését.

Egyre több sikeres vállalkozás hasít ki az őt megilletőnél nagyobb részt a tehetség-piacból. Ezek teljesen más módszerrel szerzik és tartják meg a legjobban teljesítő munkaerőt a fontos pozíciókban. "Ahelyett, hogy munkaközvetítőkhöz fordulnának, először befelé tekintenek, és megvizsgálják, hogyan egyeztethetők össze a meglévő dolgozók tapasztalatai és ambíciói a vállalkozás növekvő stratégiai szükségleteivel. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem vesznek tudomást a külső tehetségről. Komolyan veszik a munkaerő-toborzást, elsősorban az ambiciózus növekedési célok elérése érdekében. Ugyanakkor múltbeli alacsony munkaerő-fluktuációs mutatóik lehetővé teszik számukra, hogy a munkaerő megtartása helyett energiáikat versenytársaik megelőzésére fordítsák" - mondta el Tóth Vazul, a magyarországi Deloitte Vezetési tanácsadó részlegének szenior menedzsere.

"Ahogy egyre kiélezettebbé válik a tehetségekért folytatott verseny, a vállalatoknak felül kell vizsgálniuk a kulcsemberekkel fennálló kapcsolatukat. Először is azonosítani kell a munkaerő azon szegmenseit, amelyek a vállalkozás jelenlegi és jövőbeli növekedését biztosítják. A Deloitte már több közép-európai vállalkozásnak nyújtott támogatást, belső tehetségkezelés és humán erőforrás folyamataik kritikus hiányosságainak feltárásában. Ezt különleges, tapasztalat-alapú, strukturált megközelítésünkkel értük el, melynek célja a Humán Erőforrás osztály működésében tapasztalható hiányosságok feltárása" - tette hozzá Tóth Vazul.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!