A cég már évek óta ápol szakmai kapcsolatokat a Budapesti Corvinus Egyetemmel, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemmel, a Miskolci Egyetemmel, valamint a Szegedi Tudományegyetemmel, a mostani támogatás azonban kifejezetten pénzbeli, mondta el az mfor.hu kérdésére Szőcs László, a MOL csoport HR-igazgatója.
75 milliós támogatás
"A mostani keretegyezménnyel évente 75 millió forint támogatást nyújtunk partnereinknek, amivel szabadon gazdálkodhatnak. Sőt, idén szeptembertől a cégen belül egy 4 fős csapat fogja koordinálni az egyetemekkel kapcsolatos programjainkat" - tette hozzá Szőcs László.
A MOL csoport elsősorban a stratégiai jelentőségű, ugyanakkor hiányszakmának minősülő olaj-, és gázmérnöki, vegyészmérnöki, műszaki, gépész- és környezetmérnöki, illetve geológus szakképzések támogatását tartja fontosnak, ezenkívül külön figyel a pénzügyi, közgazdász és informatikus szakterületekre is. (A cég egyébként a szakképzési hozzájárulási keretéből tavaly több mint százmillió forinttal támogatta a hazai felsőoktatási intézményeket - a szerk.)
Figyelnek a munkaerő-piaci igényekre
Mosonyi György, a MOL vezérigazgatója a sajtótájékoztatón kifejtette: a nagyvállalatoknak kötelességük támogatni a versenyképességet jelentő oktatást. A mostani együttműködés egyrészt kiszámítható financiális forrást jelent a manapság nehéz anyagi helyzetben lévő oktatási intézményeknek, másrészt összehangolja a képzés jellegét a munkaerő-piaci igényekkel. A versenyképes tudással felvértezett frissdiplomások azután jóval nagyobb esélyekkel vághatnak neki a munkakeresésnek.
A szakmai együttműködés nem korlátozódik kizárólag a hazai felsőoktatásra. Azokban az országokban, ahol a MOL jelen van, szintén együttműködéseket kezdeményeztek az egyetemekkel, amivel a tanulmányi célú diákcserét is támogatják, nyilatkozta lapunknak Szőcs László. Korábban Mosonyi ezzel kapcsolatban úgy vélekedett: a MOL nagy előnye, hogy a fiatalok számára nemzetközi karrierlehetőséget is kínál.
Állásinterjú a győzteseknekA társaság egyébként idén májusban - felsőoktatási intézményekkel szorosan együttműködve - megjelentetett egy angol nyelvű
pályázati kiírásthonlapján, "Mit tennél, ha te lennél a MOL vezérigazgatója?" címmel. Az egyetemista pályázók feladata az volt, hogy az olajipari társaság 2006-tól 2010-ig szóló stratégiája ismeretében dolgozzanak ki általános koncepciókat, illetve konkrét javaslatokat az egyes üzletágak továbbfejlesztésére.
A beadott pályázatokban több megvalósításra érdemes ötlet is volt, de ezek további kidolgozásra várnak. A nyerteseket a cég állásinterjúra hívta. A MOL egyébként jövőre az egész régióra szeretné kiterjeszteni a pályázatot a kiemelt egyetemeken és MBA képzéseken, így Magyarország mellett Szlovákiában, Romániában, Horvátországban és Oroszországban is.
Körte Ildikó Menedzsment Fórum