3p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az évi 20 százalékos, maximum 130 000 forintnyi adójóváírást is bukja az, aki nem köt nyugdíjbiztosítást vagy más önkéntes nyugdíj-megtakarítást. Az online nyugdíjbiztosítást választók a kapcsolódó költségeken is sokat spórolhatnak, akár 1 százalék alatti TKM (Teljes Költség Mutató) mellett gondoskodhatnak nyugdíjas éveik anyagi biztonságáról. Minél korábban kezdi valaki a nyugdíjcélú takarékoskodást, annál kisebb havi összeg befizetésével képes saját időskori megélhetéséről gondoskodni – már néhány év is sokat számít.

Félpénzzel megyünk a vásárba

A magyarok 85 százaléka gondolja úgy már most, hogy állami nyugdíjából nem fog tudni megélni, a 25-34 évesek a mostani fizetésük felére számítanak nyugdíjként – derült ki az UNION Biztosító felméréséből. Hogy pontosan mennyi is lesz a hiányzó összeg, azt egy most publikált nyugdíjkalkulátorral bárki pár kattintással megnézheti. A tapasztalatok azt mutatják, hogy leginkább a megyeszékhelyen élő és fővárosi keresők ismerik fel, hogy csak magukra számíthatnak, ha nyugdíjas éveikben nem akarnak kuporgatni.

Már havi 5000 forint is sokat jelenthet

"Minél korábban kezdi el valaki a nyugdíjcélú megtakarítást, annál könnyebben tudja összegyűjteni a nyugdíjas korban szükségessé váló lejárati összeget. Fiatalon akár már havi 5000 forint is elegendő lehet erre a célra" – magyarázta Bóna Katalin, az UNION Biztosító életbiztosítási ügyvezető igazgatója. A már említett nyugdíjkalkulátorral nemcsak várható nyugdíja összegét számolhatja ki, hanem azt is megnézheti, hogy hátralévő munkaéveiben mekkora összeget kellene félretennie havonta.

Honnan lehet tudni, melyik nyugdíj-megtakarítással járunk a legjobban?

Aki nem köt nyugdíjbiztosítást vagy más önkéntes nyugdíj-megtakarítást, az az évi 20 százalékos, maximum 130 000 forintnyi adójóváírást is elbukja, mellyel az állam hozzájárul félretett pénzéhez. De honnan tudhatjuk, hogy melyik nyugdíj-előtakarékossági formát érdemes választani?

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szabályozásának köszönhetően a biztosítótársaságok kötelesek feltüntetni a biztosításhoz kapcsolódó költségek mértékét kifejező Teljes Költség Mutatót (TKM) minden termékük esetében. Ez alapján könnyedén összehasonlíthatjuk a piacon lévő több mint 80 nyugdíjbiztosítást. Az MNB futamidőtől függően 3,5-4,25 százalék közötti mértékben határozza meg az egyes termékek maximális TKM-értékét.

Érdemes azonban online megkötni a nyugdíjbiztosítást, mert így hosszabb futamidő mellett akár 1 százalék alatti TKM-értékkel is köthetünk szerződést. Ma már választhatunk olyan megoldást is, amivel sokat spórolhatunk azáltal, hogy a megtakarítási összegeken kívül csak az egyszeri szerződéskötési díjat kell megfizetni. Ha garantált kifizetést kínáló terméket választunk, annak előnye, hogy kiszámítható lejárati összeggel kalkulálhatunk: a befektetés kockázatát a biztosító vállalja, így a félretett pénzünk csak gyarapodhat.

Csakúgy, mint más termékek esetében itt is érdemes figyelni a sokszor év végéhez vagy év elejéhez kötődő egyedi akciókat, így akár több mint 30 százalékot spórolhatunk a nyugdíjbiztosítás szerződéskötési díján is.

Ide kattintva megnézheti az UNION Biztosító egyedi online nyugdíjbiztosítás-kötési ajánlatát is!

(X)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!