3p
-

A Privátbankár.hu és több hazai egyetem közreműködésével megvalósult Pénzügyi Tudatosság Diákfórum 2019-ben elsősorban a diákoknak és a diákokról szól.

Tíz évvel a válság után azt mondhatjuk: sokat tanultunk az elmúlt időszakban a pénzügyekről, de még mindig bőven van szükség a pénzügyi tudatosság fejlesztésére Magyarországon. Miközben abban gyakorlatilag mindenki egyetért, hogy a pénzügyi ismeretek fejlesztése kulcsfontosságú a gazdaság minden szereplője számára, a felmérések szerint a magyar lakosság ezen a téren jócskán le van maradva a fejlett országoktól.

Miközben a pénzügyi ismereteink hiányosak, aközben nap mint nap mesés hozammal kecsegtető befektetési lehetőségekkel bombáznak minket, kedvezményesnek tűnő hitelkártya-ajánlatok landolnak a postafiókunkban, egy óra alatt felvehető személyi kölcsönökről kell döntenünk; arra biztatnak, hogy készpénz vagy bankkártya helyett a mobilunkkal fizessünk, gondoskodjunk a nyugdíjas éveinkről, kössünk biztosítást és néha még a csapból is kriptodevizás hírek folynak. A pénzügyek egyre bonyolultabbak és egyre inkább a digitális csatornákra terelődnek – sosem volt még ennyire fontos, hogy megtanuljunk eligazodni ebben a világban.

Ráadásul nem csak a pénzügyek, hanem a munka, a vállalkozások világa is gyorsan változik. A becslések szerint a jelenlegi gyerekek hatvan százaléka olyan szakmában fog majd dolgozni, amely ma még nem is létezik. Vajon hogyan lehet akkor az iskolai keretek között felkészülni ezekre? Miközben a média előszeretettel kapja fel a sikersztorikat a garázsból indult családi cégekről, amelyekből aztán milliárdos árbevételű vállalkozások lettek, keveset beszélnek a buktatókról és azokról a kudarcokról, amelyek megfelelő kezelése elengedhetetlen volt a sikerhez vezető úton.

Januárban és februárban ezek a témák kerülnek terítékre az ország négy városában. A Privátbankár.hu és több hazai egyetem közreműködésével megvalósult Pénzügyi Tudatosság Diákfórum 2019-ben elsősorban a diákoknak és a diákokról szól - a családi pénzügyektől a megtakarításokon át a biztosításokig, a kriptodevizáktól a pénzügyi csalások ellen való védekezésig szakértő előadók segítségével, a fiatalok számára is könnyen befogadható előadások és kvízjátékok segítségével járják körül a pénzügyek és a pénzügyi tudatosság legégetőbb kérdéseit. A fórumon a közeljövő pénzügyeivel is foglalkoznak: milyen lesz a jövő bankfiókja? Hogyan fizetünk majd?

A fórumon sikeres helyi vállalkozókat, startuppereket  kérdeznek arról, hogyan vágtak bele álmaik megvalósításába és milyen kihívásokkal találkoznak a mindennapokban.

A négyrészes rendezvénysorozat a Pallas Athéné Domus Educationis Alapítvány támogatásával valósul meg.

Helyszínek és időpontok:

Szeged - január 29.
Debrecen - január 31.
Miskolc - február 5.
Eger - február 7.

Szakmai partnerek és támogatók:

Szegedi Tudományegyetem
Debreceni Egyetem
Miskolci Egyetem
FINTELLIGENCE Pénzügyi Kultúra Központ
Eszterházy Károly Egyetem

Raiffeisen Alapkezelő
Diákhitel Központ Zrt.
Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége
Mfor.hu

A program és további részletek a penzforum.hu oldalon érhetőek el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!