A főpolgármester megrősítette, hogy eredménynek tartja az elmúlt négy és fél év fővárosi kormányzását főleg azért, mert sikerült megőrizni az alapértékeket, az európaiságot, a demokráciát és a város zöldítése is ténylegesen elkezdődött. A politikus a DK, az MSZP, a Momentum és a Párbeszéd támogatásával indul ismét a júniusi önkormányzati választásokon.
„Budapest nem az országból akar kiválni, hanem abból a rendszerből, amely elnöke kegyelmet ad egy pedofil bűnözőnek” – fogalmazott. Szerinte nem kérdés, hogy Novák Katalin kegyelmi döntése után erkölcsi válságban van a kormány, ezért ő szeretné legalább Budapestet megőrizni köztársaságnak. Nem az a célja, hogy a főváros kiváljon az országból, hanem mint fogalmazott: „Budapest azért köztársaság, hogy előbb-utóbb egész Magyarország az legyen”.
„Ez a mostani hiba valójában leleplezi az egész rendszer züllöttségét. Azt is mondhatnám, hogy meghosszabbították Bicskéig az erkölcsi züllést.”
Karácsony kiemelte, hogy a Fidesznek egyszerűen nincs semmilyen mondanivalója a budapestiek számára, ezt jól jelzi, hogy még mindig nincs jelöltjük a főpolgármesteri posztra, nem tartják fontosnak azt. Viszont elmondta, hogy a főváros rendkívül neház anyagi helyzetbe került amiatt, hogy a kormény elvette a forrásait, igyekszik kivéreztetni Budapestet.
Megismételte az elmúlt pár hónapben ismét elővett témákat, terveket, köztük a panelprogram folytatását, azt, hogy több pénzt akarnak költeni a budapestiek egészségmegőrzésére és betegségmegelőző programokra, például a szűrésekre.
Az MTI tudósítása szerint hozzátette, hogy plusz öt év bizalmat kér annak a csapatnak, akikkel együtt dolgozik, mert ha tovább tudják folytatni a megkezdett politikájukat, akkor egy-két évtizeden belül a budapestiek várható élettartama is hosszabb lesz öt évvel. Az egészséges utcák témájáról értekezve kifejtette, hogy a közterületek átalakítása során például azt nézik, van-e ott árnyék, lehet-e csillapítani a zajt, le lehet-e ülni, lehet-e akadálymentesen közlekedni.
Kiemelte, hogy a levegőminőség javítása érdekében programot indítanak, amely segít kiváltani a szilárdtüzelésű fűtést. Arra is rámutatott, hogy a fővárosban felhasznált energia negyven százaléka a lakások fűtésére megy el. Leszögezte, szerinte ezért nincs fontosabb nemzeti ügy az energetikai mélyfelújításoknál. Hozzátette, hogy közvetlen uniós forrásból létre akarnak hozni egy úgynevezett budapesti klímaügynökséget, ami segíti ezeket a beruházásokat.
Az egészséges ivóvíz kapcsán emlékeztetett arra, hogy az elmúlt években a fővárosi önkormányzat húszmilliárd forintnyi EU-s forrásból cserélt ki ólomvezetéket és újította meg az úgynevezett csapos kutakat. Az egészséges élelmiszerek témájára áttérve hangsúlyozta, hogy a közétkeztetés még mindig önkormányzati feladat. Elmondta, hogy a fővárosi önkormányzat részt vesz egy EU-s programban, amelynek része, hogy a közétkeztetés legyen fenntartható, a résztvevők pedig a korábbival megegyező minőségű, de egészségesebb élelmiszereket kapjanak.