3p

Ha a mögöttünk hagyott év jelentős vezércseréiről van szó, a többségben valószínűleg Straub Elek távozása hagyott mély nyomot, pedig a Magyar Telekom mellett olyan vállalatok váltottak vezérigazgatót, mint a Vodafone, a K&H, a HVB vagy az Erste Bank.

Fejet és arcot cserélt a Tesco, főnököt keresett a Vodafone

Vitai ment, Beck jött

A Vodafone magyar leányvállalata is mozgalmas évet tudhat maga mögött, legalábbis ami az elsőszámú vezetői posztot illeti. A vállalat élén 2000 óta regnáló Vitai Attilát az első félév végén nevezték ki a csoport törökországi vezetőjének, ami a hazai posztjának elhagyásával járt. Helyére ideiglenesen Babis Mazarakis került július 1-től, aki korábban a Vodafone albán illetve görög részlegénél töltött be vezető posztokat, ám magyar vezérigazgatóként nem véglegesítették. A távközlési társaság ugyanis az egyik legelismertebb magyar menedzsert, Beck Györgyöt szerződtette. A pályafutása során állandóan felvásárolt, ám tulajdonképpen egyetlen cégnél épített karrierje során Beck a Hewlett-Packard Magyarország vezérigazgatói tisztségét cserélte a Vodafone vezérigazgatói székére.

Új "helytartót" kapott a Tesco

Vezérigazgatót és "arcot" is váltott 2006-ban a legjelentősebb hazai kiskereskedelmi vállalat, a Tesco. A társaságot hosszú éveken át vezető, és a magyar piac meghódítását irányító Paul Kennedy-től James McCann vette át a brit áruházlánc magyarországi leányvállalatának vezetését. A magyar egységet kilenc évig vezető brit menedzser Nemzetközi Formátum Igazgatóként tevékenykedik a jövőben a Tesco Csoportnál, míg a malajziai egység éléről érkező utód a terjeszkedést ott folytatta, ahol a korábbi vezér abbahagyta. A vállalattal kapcsolatos panaszokra reagálva az elmúlt években Danks Emese nyilatkozott, így talán a vezércserénél is nagyobb feltűnést keltett, amikor a Tesco szóvivője elhagyta a kereskedelmi láncot, hogy kormányszóvivőként a kabinet bizonyítványát magyarázza. Helyét az áruháznál egy tapasztalt tévés, Hardy Mihály vette át.

Távoztak, de nem futottak még

Az egyik jelentős hazai tőzsdei társaság, a Borsodchem is vezért cserélt az év során. A korábban számos elismerést besöprő Kovács F. László, a BorsodChem Rt. vezérigazgatója április 21-i hatállyal távozott a cégtől, a cégvezető ezt követően Kay Gugler lett.

Az egyik legjelentősebb export-forgalmat lebonyolító társaság, a Nokia Magyarország is elbúcsúzott a helyi egységet korábban évekig vezető igazgatójától. Imfred de Jongot, aki Törökországban folytatja karrierjét, Greig Williams követte a társaság élén.

És hogy ne - vagy ne csak teljesen - a versenyszféráról szóljunk. A vállalati szektor egyik komoly tehetségét sikerült Gyurcsány Ferencnek megnyernie Nemzeti Fejlesztési Ügynökség élére, amikor Bajnai Gordont, a Wallistól egy éve távozó vezetőt nevezte ki Fejlesztéspolitikai Kormánybiztossá. A két pozíció között Bajnai néhány hónapig betöltötte a Budapest Airport Zrt. elnöki tisztét is.

Istvánko Viktória

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!